Guliver image

Nestvarni niz Bayera se nastavlja kao i sjajna forma Stanišića: Pogledajte novi gol vatrenog

Autor: Ivan Lukač

Prošlo je godinu dana otkada je Bochum pobijedio Bayer i nanio im zadnji poraz. Danas su “apotekari” ponovno igrali s Bochumom i takav scenariji nisu htjeli ponovit. I nisu. Bochum je pao s 5:0, a Bayeru je ovo 50. utakmica u nizu iz koje izlaze neporaženi. Nestvarno.

U 41. minuti Bayer je u vodstvo doveo Patrick Shick, a u nadoknadi prvog poluvremena iz penala je zabio Victor Boniface. Ponovno je postalo jasno da Bayer neće izgubiti.

Ali da nebi bilo zabune gosti su ubacili u brzinu više u drugom poluvremenu. Amine Adli u 76. pogodio za 3:0, a 4:0 postavio je Josip Stanišić četiri minute prije kraja.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli Bayer 04 Leverkusen (@bayer04fussball)

Još tri utakmice

Vatreni je odbijenu loptu primirio i s ruba 16 metara povećao vodstvo.  U sudačkoj nadoknadi Leverkusen je otišao u kontru, koju je vukao Stanišić i onda je nesebično dao lijevo potpuno samom Grimaldu, koji je zabio za 5:0. Sažetak pogledajte OVDJE.

Do kraja sezone Bayer ima još tri utakmice. Dakle, tri utakmice od potpunog savršenstva po prvi put u povijesti nogometa. Momčad Xabi Alonsa u zadnjem kolu igra protiv Augsburga.

Nakon toga čeka ih finale Europske lige protiv Atalante u Dublinu, a potom finale kupa protiv Kaiserslautena. Zanimljivo, Bayer je 2002. izgubio finale Lige prvaka, finale kupa i prvenstvo u zadnjem kolu u razmaku od samo tjedan dana. Čini se da im se sada sve vraća.

Torcida šokirala porukom za igrače: ‘Čekamo vas u Splitu’

Autor:Ivan Lukač