‘NEGATIVNI SU DOJMOVI, MENE OVO NE ZADOVOLJAVA’: Nema veselja Dinamove zvijezde: ‘Ono nam je ubilo nadu’

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Dinamo je u drugoj ovosezonskoj utakmici u skupini E Lige prvaka doživio poraz na legendarnom San Siru, a nakon 3:1 u korist Milana, stigle su prve reakcije igrača i trenera Ante Čačića na gostovanju na kojem nije išlo do cilja.

Zagrebački Plavi nadali su se iznenađenju kakvo su izveli prošlog tjedna s 1:0 protiv Chelseaja na Maksimiru, no ovom prilikom sve je ostalo samo na pozitivnoj reakciji koja se dogodila nakon primljenih golova na kraju prvog i početkom drugog poluvremena. Milan je time došao do 2:0, a nakon što je Mislav Oršić donio smanjenje na 2:1, ipak nije bilo potpunog povratka u susret.

Zbog toga, bilo je i razočaranja, što je u svojoj reakciji pred kamerama HTV-a nakon utakmice istaknuo Bruno Petković.

‘Naravno da nisam zadovoljan’

‘Negativni su dojmovi, netko će se možda zadovoljiti porazom od 3:1, ali ja nisam taj. Dali smo maksimum, možda bismo napravili nešto više da smo hrabrije stali, naravno da nisam zadovoljan porazom. Možda nas je presjekao gol u 45. minuti, analizirat ćemo stvari, sigurno da smo mogli bolje’, rekao je Petković.

‘Dogovorili smo se na poluvremenu da nastavimo isto, imali smo još 45 minuta da izjednačimo ili okrenemo rezultat. Drugi gol nam je malo ubio nadu, možda smo mogli malo više riskirati nakon što smo zabili za 2:1, sada se moramo okrenuti prvenstvu prije stanke. Što se tiče gola, razumijemo se Mislav i ja jako dobro, odigramo već po osjećaju’, dodao je Petković.

‘Isprovocirali su naše greške’

Ante Čačić opisao je i dobro i loše u nastupu svoje momčadi. ‘Nisam zadovoljan rezultatom, ali ono čemu je momčad stremila i kako smo nastojali igrati, mislim da smo u tome čak uspjeli. Domaćini su isprovocirali naše greške. Dobra stvar je da smo vratili neizvjesnost u utakmicu nakon dva primljena gola. Rekao sam prije natjecanja da nismo favoriti ni u jednoj utakmici, ali da ćemo nastojati u svakoj utakmici biti što bolji i učinkovitiji. Idemo sada dalje, još četiri utakmice dolaze, vidjet ćemo’, rekao je Dinamov trener.

‘Malo smo kasno ušli s izmjenom Ristovskog, nismo dobro zatvorili utakmicu i u 77. minuti je utakmica prelomljena. Za četiri dana imamo ‘crnu mačku’, Lokomotivu, onda ide pauza pa Salzburg. Imamo ispred sebe domaće utakmice, moramo se usmjeriti na domaću ligu koja je za nas krucijalna. Poraz ćemo staviti iza sebe, krenut ćemo dalje. Navijači su nam poticajni, postoji ta simbioza između igrača, navijača i kluba’, zaključio je Čačić.

‘Imali smo svoje šanse’

Na poraz se osvrnuo i Josip Mišić. ‘Mogli smo više od ovoga, ali 3:1 rezultat pokazuje da i nije baš tako. Kada se pogleda utakmica, imali smo svoje šanse i mogli smo napraviti puno više. Jako je teško kada primiš taj naivan gol iz penala. Onda uđeš u drugo poluvrijeme i onda te opet poljuljaju s drugim golom. Počeli smo onda bolje igrati, zabili smo gol, stabilizirali se, počeli igrati bolje prema naprijed ali na kraju nismo uspjeli’, rekao je Dinamov veznjak.

‘Imamo sada još jednu utakmicu u HNL-u pa se onda trebamo dobro odmoriti, nismo imali odmor već dugo, trebamo napuniti baterije i napraviti sve da pobijedimo Salzburg. Hvala navijačima’, istaknuo je Mišić.

‘Protivnik je ‘Top 10′ u svijetu’

Stefan Ristovski je nakon utakmice naglasio Milanovu snagu. ‘Moramo iz ovog izaći podignute glave. Igrali smo protiv kluba koji je u ‘Top 10′ na svijetu, ima veliku tradiciju. U ovom natjecanju se ne oprašta previše, ako napraviš polugrešku, to se odmah kažnjava. Moramo nastaviti ići našim putem i vjerovati do kraja’, kazao je Ristovski, osvrćući se i na jakog aduta domaće momčadi u ovoj pobjedi.

‘Poznajem Rafaela Leaa dok sam bio u Sportingu. Veliki je talent, teren je taj koji sve pokazuje, nemam što pričati o njemu’, rekao je.

‘Dobili smo Chelsea, izgubili smo na San Siru, sad nas čeka Kranjčevićeva, raspored je gust i nemaš vremena za opuštanje, mene čeka i reprezentacija. Moramo prihvatiti da smo u žestokom ritmu i s tim se nositi, idemo dalje’, najavio je Ristovski ono što slijedi.

Autor:Dnevno.hr/I.K.