NEĆE BITI POZVAN U REPREZENTACIJU! Dalić jasan, postavio jedan ključan uvjet ‘senatoru’ Vatrenih

Autor: J.Č

Zlatko Dalić može odahnuti. Naime, nakon što su četvorica hrvatskih središnjih braniča bili upitni za nastup u sljedećem kvalifikacijskom ciklusu, samo na jednog Dalić vjerojatno neće moći računati. To je Domagoj Vida.

Besiktas navodi da se Vida vratio treninzima nakon ozljede pete, a morao je nositi gips. Propustio je tri zadnja dvoboja, dok u srijedu turski klub dočekuje nizozemskog velikana Ajaxa. Nakon ogleda u Ligi prvaka u domaćem prvenstvu čeka ih Sivasspor. Ako hrvatski stoper ne nastupi ni u jednoj utakmici, vjerojatno će propustiti listopadni ciklus kvalifikacija jer je izbornik naglasio da igraju samo oni koji u klubovima imaju redovnu minutažu.

Uz Vidu upitni su bili Joško Gvardiol, Filip Uremović i Dejan Lovren.

Bedreni mišić

19-godišnji hrvatski reprezentativac zadnju utakmicu u Bundesligi napustio je u 55. minuti.

“Joško je bio upitan zbog problema s mišićem, no nije ozlijeđen”, rekao je trener momčadi iz Leipziga, Jesse March.

Zbog istog problema s mišićem Gvardiol je odustao od nastupa tik prije utakmice Rusija-Hrvatska, a zatim je propustio i sljedeće dvije reprezentativne utakmice (Slovačka i Slovenija).

Još iz dana kad je igrao za Dinamo, znao bi propustiti koju utakmicu zbog problema s mišićem. Ako Joško ne bude spreman moć ćemo se nositi s tim jer smo i bez njega pobijedili dvije utakmice te jednu odigrali neriješeno.

Viroza

Nepoznanica koja je Dalića možda i najviše mučila bio je Dejan Lovren. Nakon utakmica za reprezentaciju početkom rujna, nije upisao ni jedan nastup za Zenit zbog viroze.

U srijedu bi mogao zaigrati protiv švedskog Malmoa u kojem igra joše jedan reprezentativac – Antonio Mirko Čolak.

Još jedan ‘Rus’

Kapetan Rubina iz Kazanja, Filip Uremović, također je ranije napustio predzadnju utakmicu zbog udarca u leđa. Ipak, jučer je odigrao svih 90 minuta u porazu od moskovskog Dinama (2:0).

Bio mu je to jedanaesti nastup ove sezone što ga čini ‘najkorištenijim’ stoperom hrvatske u inozemstvu.

U domaćem prvenstvu Mile Škorić ima isto nastupa za Osijek.

Što će ‘skuhati’ Dalić?

Ako pretpostavimo da Vida neće biti pozvan, izbornik reprezentacije ima nekoliko kombinacija s kojima može početi protiv Cipra (4. listopad). Lovren, Uremović, Gvardiol, Škorić su tu, na predpozivu je Duje Ćaleta-Car koji se nije naigrao u Marseilleu, no bolje išta nego ništa.

U krajnjem slučaju, tu poziciju može igrati i ‘novopečeni’ Vatreni – mladi Josip Stanišić kojem je prirodna pozicija desni bočni. Nakon gostujuće utakmice protiv Cipra, sljedeći protivnik je Slovačka (7.listopad) u Osijeku.