Nastavlja se mrtva utrka za naslov: Rijeka s tri gola u mreži ispratila Goricu

Autor: GIŠ

Zadnju utakmicu 31. kola SuperSport HNL-a na Rujevici odigrali su Rijeka i Gorica, a na kraju je domaćin s čistih 3:0 ispratio goste na put prema Velikoj Gorici.

Prvo poluvrijeme bilo je napeto na Rujevici, Gorica je odmah od početka pokazala kako se nije došla braniti, a nakon prvih nekoliko prilika za goste krenula je Rijeka, ali lopta nikako nije htjela u mrežu u prvom poluvremenu.

Pokušavali su svi, od Jankovića, Fruka, Pašalića, ali što zbog sjajnog golmana Banića, što zbog nepreciznosti kod napadača domaćih na poluvrijeme se otišlo bez golova, što je Dinamo i Rijeku u tom trenutku stavilo na isti broj bodova na tablici.

Veliko slavlje

U drugi dio Rijeka je ušla još odlučnije i redali su se napadi prema golu gostiju, da bi Sopić u 52. minuti uveo Marka Pjacu, što će se pokazati kao pun pogodak  desetak minuta kasnije.

Marco Pašalić je sjajno ubaci na Marka Pjacu, koji je glavom od tla pogodio pod gredu Banića za eksploziju navijača Rijeke na Rujevici. Golove pogledajte OVDJE.

I nakon vodstva Rijeka je nastavila napadati, da bi nakon nekoliko prilika u 80. minuti zabio Marić, kojeg je lopta nakon šuta Ivanoviča pogodila i u visokom luku odsjela u mreži za 2:0. Priču na Rujevici završio je Bruno Goda, koji je jedno dodavanje Marića u prostor pretvorio u čistih 3:0 za Rijeku.

Iznenadna smrt ovog nogometaša uznemirila je tada Split, nisu se mogli pomiriti

Nakon 31. kola na vrhu tablice je ista meta i isto odstojanje, Rijeka je na 71 bodu, dva više od Dinama, a u 32. kolu oba pretendenta za naslov idu na gostovanja, Rijeka će na noge neugodnoj Lokomotivi, dok će Dinamo sjevernije, do Varaždina.