FACEBOOK: TOTTENHAM HOTSPUR (OFFICIAL)/PHOTO:Clive Mason

Mourinhov Tottenham slavio protiv Guardiolinog Cityja

U derbiju 25. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je pobijedio Manchester City sa 2-0. Golove za londonski sastav zabili su Nizozemac Steven Bergwijn (63) i Koreanac Son Heung-Min u 71. minuti.

City je u 40. minuti imao kazneni udarac pri rezultatu 0-0, no Hugo Lloris je obranio udarac Ilkaya Gundogana. Bio je to čak četvrti promašeni jedanaesterac Cityja od posljednjih šest izvedenih. Gosti su dobili jedanaesterac nakon intervencije VAR-a jer Mike Dean start Auriera nad Aguerom prvotno nije vidio kao prekršaj.