MOURINHO IZNENADIO BIVŠEG HNL-ovca: ‘To govori o njegovoj ljudskoj kvaliteti’

Bugarski Lokomotiv bio je na korak do senzacije u drugom pretkolu Europske lige protiv Tottenhama. Poveli su 1:0 u 71. minuti preko Minceva, no nakon što su im isključena dva igrača, Mourinhova momčad je u zadnjih deset minuta zabila dva i prošla dalje.

Momčad iz Plovdiva inače vodi bivši trener Splita Bruno Akrapović.

‘Nijedan trener sebi ne može dozvoliti da se emocije ne slegnu dva dana poslije utakmice. Sutra već igramo utakmicu u ligi, okrećemo se njoj, a bit će teško nakon ove utakmice sa Tottenhamom’, započeo je razgovor za Sportsport.ba Akrapović, koji se potom osvrnuo na utakmicu sa Spursima.

‘Postigli smo gol, euforija je nastala totalna, a da su bili navijači mislim da bi nas to ponijelo do kraja. Ipak, jedna situacija u kojoj je sudac mogao svirati prekršaj na golmanu donijela je velike probleme. Nismo odreagirali dobro, iako ponavljam da je to bilo sve u petercu, dobijemo crveni, drugi igrač dobije drugi žuti i ostanemo s devetoricom na terenu. Naravno, poslije toga je teško…’

Akrapović je otkrio kako ga je Mourinho oduševio:

‘Pratim njegov rad s oduševljenjem, treninge koje radi, on je bio jedan od prvih trenera koji je visoko pritisnuo jednu Barcelonu. Najviše je na mene ostavilo dojam to da je sjajan čovjek. Moji igrači su dobili dres od svakog igrača njegovog kluba, čak je bio i za mene, odnosno sina sa potpisom Harryja Kanea. To govori o njegovoj ljudskoj kvaliteti, jer je našao vremena za svakoga.’

‘Iznenadilo me koliko zna o nama, svaki detalj zna, zna stil igre, te se odnosi pripremi utakmice kao pravi profesionalac. Ništa ne prepušta slučaju, a to rade veliki treneri. Bilo je zadovoljstvo imati jedan takav dan, iako malo na kraju nezgodan zbog rezultata. Ostat će u sjećanju kao jedan od kvalitetnijih dana u mojoj sportskoj karijeri’, zaključio je Akrapović.