MOMČAD BIVŠEG DINAMOVCA PONIŽENA: Ajax im je zabio 13 golova i srušio rekord!

Ajax je u šestom kolu nizozemskog prvenstva na gostovanju kod VVV Venla slavio s nevjerojatnih 13:0. Prvi se put u povijesti nizozemske lige dogodilo da je neka momčad protivniku zabila 13 golova.

Nakon prvih 45 minuta bilo je ‘samo’ 4:0 do kojih su stigli golovima Traorea (2), Ekkelenkampa i Tadića.

Domaćin je u 52. minuti ostao s igračem manje nakon isključenja Kum. U razmaku od šest minuta (od 54. do 59.) Kopljanici su zabili nova četiri gola (Traore, Antony, Ekkelenkamp, Blind).

Do kraja utakmice mrežu domaćina još su tresi Traore (2), Huntelaar (2) i Martinez.

Bivši dinamovac Ante Ćorić nije dobio priliku kod domaćina, kao ni golman Dominik Kotarski kod gostiju.

Ajax je vodeći s 15 bodova, a Venlo deseti s pet bodova.