MODRIĆ SLAVIO U ‘HRVATSKOM DVOBOJU’: Atalanta iznenadila Liverpool na Anfieldu

Nakon što su u utorak osminu finala Lige prvaka osigurali Sevilla, Chelsea, Barcelona i Juventus, danas su to napravili Bayern i Manchester City.

Bavarci su to osigurali domaćom 3:1 pobjedom protiv Salzburga. Lewandowski i Sane te autogol Wobera bili su dovoljni da domaćin upiše nova tri boda. Za goste je pogodio Berisha. Za Salzburg je od 71. minute igra Luka Sučić.

Vedran Ćorluka odigrao je 90 minuta u remiju Lokomotiva 0:0 kod madridskog Atletica. Ivo Grbić kod domaćina je ostao na klupi.

Bayern ima 12 bodova, Atletico pet, Lokomotiv tri, a Salzburg jedan bod.

U skupini B Borussia Mönchengladbach je 4:0 pobijedila Šahtar. Pitanje pobjednika riješili su u prvom poluvremenu kada su strijelci bili Lars Stindl (17-11m), Nico Elvedi (34) i Breel Embolo (45+1). U nastavku je Oscar Wendt (78) potvrdio pobjedu domaćina.

U derbiju skupine Real Madrid je s 2:0 slavio u Milanu kod Intera. Hazard u 7. minuti te autogol Hakimija u 59. minuti bili su dovoljni za slavlje ‘Kraljeva’. Nerazzurri su od 33. minute igrali s igračem manje nakon što je u kratkom roku dva žuta dobio Vidal.

Ivan Perišić je kod domaćina igrao drugo poluvrijeme, dok Marcelo Brozović nije konkurirao. Luka Modrić je kod Reala odigrao 90 minuta.

Manchester City je u skupini C s 1:0 slavio kod Olympiakosa golom Fodena u 36. minuti.

Uspješan gost bio je i Porto koji je 2:0 pobijedio u Marseilleu golovima Sanusija i Sergija Oliverire. Duje Ćaleta Car ostao je na klupi kod domaćina.

Manchester City ima 12 bodova, Porto devet, Olympiakos tri, a Marseille je na nuli.

Atalanta je bez ozlijeđenog Marija Pašalića s 2:0 slavila na Anfieldu kod Liverpoola golovima Iličića u 60. i Gosensa u 64. minuti.

Ajax je s 3:1 slavio protiv Midtjyllanda. Strijelci su bili Gravenberch u 47., Mazraoui u 49. te Neres u 66. minuti, dok je za goste pogodio Mabil u 81.

Liverpool ima devet bodova, Ajax i Atalanta po sedam, a Midtjylland je na nuli.