Real preokretom i golom zvijezde slavio u ‘El Clasicu’, Modrić i ekipa jure prema naslovu

Autor: Ivor Krapac

Real Madrid slavio je u najvećoj utakmici španjolskog klupskog nogometa i s 3:2 protiv Barcelone u Madridu došao korak bliže osvajanju naslova prvaka. S Lukom Modrićem u akciji od početka do kraja utakmice, Real je osigurao veliko slavlje golom Judea Bellinghama u prvoj minuti sudačke nadoknade na kraju utakmice.

Bellingham je zabio iz blizine nakon što ga je asistencijom pronašao Lucas Vazquez. Golom 20-godišnje engleske zvijezde, momčad Carla Ancelottija uzela je puni plijen protiv najvećeg rivala, a Real je pobjedom na prvom mjestu ljestvice pobjegao na 11 bodova prednosti pred Barcelonom. Do kraja prvenstva ostalo je još šest kola.

Barcelona je dva puta vodila u Madridu. Strijelci su goste bili su Andreas Christensen u šestoj i Fermin Lopez u 69. minuti, no Real se oba puta brzo vraćao u igru. U 18. minuti je za 1:1 iz penala strijelac bio Vinicius Junior, nakon što je Cubarsi srušao Lucasa Vazqueza u 16-ercu. Drugi povratak Reala bio je još brži. Lucas Vazquez zabio je za 2:2 u 73. minuti, četiri minute nakon Ferminovog gola za 2:1 za Barcelonu.

Madriđani zaključili svoj veliki tjedan

Pobjedom uz preokret pred svojim navijačima, Real je priveo kraju tjedan u kojem je ranije slavio ulazak u polufinale Lige prvaka. Podsjetimo, Madriđani su u uzvratnoj utakmici četvrtfinala došli do prolaska kraj Manchester Cityja, koji se time oprostio od lani osvojenog naslova europskog prvaka.

U Manchesteru je presudilo raspucavanje s 11 metara, a u ligaškom ‘El Clasicu’ je odluku donio gol Bellinghama koji je ostavio Barceloninog čuvara mreže Ter Stegena bez puno šansi. Realizaciju 20-godišnjeg Engleza za pobjedu Reala pogledajte – OVDJE.

Nakon ovakvog raspleta, Real se približio svojem 36. naslovu prvaka u Španjolskoj, a Barceloni su ostale još samo male šanse za obranu lani osvojene ligaške titule. Za momčad Carla Ancelottija je tjedan bio sjajan, a za Barcelonu je ispao jako loš s obzirom na to da je ranije ovog tjedna domaćim porazom s 4:1 u korist PSG-a ispala u četvrtfinalu Lige prvaka.

Real Madrid – Barcelona 3:2

90’+4 – Kraj utakmice, Real je slavio i došao je do 11 bodova prednosti pred Barcelonom na vrhu ljestvice.

90’+1 – GOL! Bellingham je doveo Real u vodstvo!

89′ – Nova šansa za Real – Modrić je ubacio iz slobodnog udarca, a na kraju akcije u kojoj je naprijed krenuo Eder Militao, pokraj gola je pucao Joselu. No, činilo se da je bilo dosuđeno i zaleđe.

78′ – Velika šansa za Real! Vinicius je na lijevoj strani 16-erca izbio ispred Ter Stegena, a Barcelonin golman spasio je svoju momčad.

73′ – Vazqueza je pronašao Vinicius koji je ubacio s lijeve strane na desnu, gdje je strijelac za Real poslao loptu u mrežu udarcem isprve.

73′ – GOL! Real se opet vratio, zabio je Lucas Vazquez!

69′ – Nakon što je Yamal ubacio s desne strane, a Lunin odbio loptu do Fermina, igrač Barcelone razveselio je goste zabivši za njihovih 2:1.

69′ – GOL! Barcelona je još jednom u vodstvu, zabio je Fermin!

69′ – Ferran Torrres je promašio, ali ionako je bilo zaleđe pa ne bi bilo promjene rezultata i vodstva Barcelone – ni da je Torres zabio.

63′ – Fermin je pucao izvana, bilo je to jako neprecizno.

58′ – Fermin je pao u 16-ercu, Rudiger se namjestio i zaustavio ga, a sudac Cesar Soto Grado procijenio je da to nije za kazneni udarac.

55′ – Vinicius je sada bio u prodoru po desnoj strani nakon što ga je Bellingham krasnom loptom poslao u kontru, ali Brazilčev udarac za Real nije bio precizan.

53′ – Vinicius je bio u jednom od svojih prodora, ovog puta probao je driblingom izbaciti Koundea, ali igrač Barcelone nije se dao prevariti i zaustavio je Brazilčev proboj u 16-erac na lijevoj strani.

46′ – Yamal je pucao, otišlo je ravno u Lunina za kojeg nije bilo puno problema.

46′ – Ušli smo u drugih 45 minuta u Madridu!

45’+7 – Nakon duge sudačke nadoknade završeno je prvo poluvrijeme. Nadoknadu je produžila ozljeda De Jonga koji je iznesen s terena, a umjesto njega je Barcelonin trener Xavi u prisilnoj izmjeni u igru poslao Pedrija.

45’+2 – Real je osvojio loptu, Vinicius je u prodoru pokušao proigrati Rodryga, a Christensen je to zaustavio u situaciji u kojoj se puno toga otvaralo za domaće.

45’+1 – Gundogan je iz slobodnog udarca pucao preko gola, nije bilo prave opasnosti za Lunina na vratima Reala.

44′ – Modrić je pucao s ruba kaznenog prostora, ali udarac nije bio dovoljno snažan. Ter Stegen je to lako obranio na golu Barcelone.

42′ – Rodrygo je povukao po lijevoj strani i pokušao vratiti u sredinu, ali obrana Barcelone bila je na mjestu i zaustavila je napad domaćih.

34′ – Barcelona je povukla brzu i opasnu akciju, Yamal je pobjegao po desnoj strani, a prijeteću situaciju za Real je prekršajem malo izvan 16-erca spriječio Camavinga. Za to je dobio i žuti karton.

30′ – Situacija je imala i VAR pregled, a nakon njega došla je odluka – nema gola Barcelone.

28′ – Barcelona je opet bila opasna nakon kornera. Yamal je petom usmjerio loptu prema golu, Lunin je to jedva odbio, činilo se da je možda prešla i gol-liniju, ali za sada gol nije priznat.

25′ – Barcelona je još jedanput zaprijetila nakon ubacivanja iz kuta, ali ovog puta bez preciznog udarca glavom. Pucao je Lewandowski.

18′ – GOL! Real je izjednačio, Vinicius je zabio iz penala!

17′ – Penal za Real, Lucas Vazquez je nakon prodora srušen u 16-ercu! U kontaktu s Vazquezom bio je Cubarsi.

14′ – Barcelona je zaprijetila u proboju i pokušaju Yamala s desne strane. Lunin je obranio nogom.

13′ – Vinicius je glavom pucao neprecizno nakon što je Kroos ubacio iz slobodnog udarca.

8′ – Real je mogao odmah odgovoriti nakon što je Modrić lijepo spustio loptu za Viniciusa, ali Brazilac nije pucao precizno.

6′ – Nakon ubacivanja iz kuta, golman Reala Lunin otišao je ‘u prazno’ pokušavajući izbiti loptu, a Christensen je to iskoristio preciznim udarcem glavom kojim je doveo goste do 1:0.

6′ – GOL! Andreas Christensen doveo je Barcelonu u vodstvo!

4′ – Krenulo je baš živo, s po jednom akcijom na svakoj strani, a sada i pokušajem Lewandowskog da nakon pritiska Barcelone zaprijeti golu. No, domaći su odbili u korner.

1′ – Počela ja utakmica u Madridu!

Prvih 11 Reala:
Lunin – Vazquez, Rüdiger, Tchouameni, Camavinga – Valverde, Kroos, Modrić – Bellingham – Rodrygo, Vinicius Junior.

Prvih 11 Barcelone:
Ter Stegen – Kounde, Araujo, Cubarsi, Cancelo – De Jong, Christensen, Gündogan – Yamal, Lewandowski, Raphinha.

Nakon što je ušao u polufinale Lige prvaka, prolaskom kraj Manchester Cityja s odlukom u raspucavanju s 11 metara, Real Madrid je u akciji u drugoj ovotjednoj velikoj utakmici, ovog puta u najvećem derbiju španjolskog nogometa. Na Santiago Bernabeuu gostuje Barcelona, a za hrvatske ljubitelje nogometa najvažnija je vijest da se u početnom sastavu Reala našao i Luka Modrić.

U odabiru svojih prvih 11, trener Madriđana Carlo Ancelotti izveo je preokret u odnosu na najavu da Modrića i Nijemca Tonija Kroosa više ne želi zajedno stavljati na teren. Protiv Barcelone će obojica igrati od prve minute, a događa se u utakmici u kojoj je ulog za Real velik s obzirom na to da pobjedom može praktički osigurati naslov prvaka.

Real bi s tri boda na domaćem terenu otišao na +11 na vrhu ljestvice, u utrci u kojoj je Barcelona trenutno druga. Nakon velikog derbija u Madridu, do kraja prvenstva u Španjolskoj ostaje još šest kola.

Evo što je Jakirović rekao nakon ovacija s tribina, navijači na terenu proslavili pobjedu