Public domain

Mladi nogometaši pregazili Portugal s 5:0

Autor: hina

Pogotke su za Hrvatsku postigli Franko Andrijašević (18-11m), Zvonko Pamić (25, 37, 69) i Filip Ozobić (67), dok su izabranici Ivice Grnje igrali od 54. minute bez isključenoga kapetana Renata Kelića.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina starosti plasirala se u polufinale Europskog prvenstva nakon što je u odlučnom susretu B skupine u francuskom Bayeuxu svladala Portugal s 5:0.

U utakmici u kojoj je za polufinale igrala samo pobjeda Hrvatska je potpuno nadigrala Portugalce i zabilježila jednu od najvećih pobjeda uopće. Junak dvoboja je bio trostruki strijelac Zvonko Pamić, a mladi Hrvati su i s igračem manje uspjeli postići dva zgoditka. Bila je to uvjerljivo najbolja predstava U-19 selekcije, koja je u Francuskoj izgubila sa Španjolskom (1:2) i odigrala 0:0 s Italijom.

Hrvatska je igrala u sastavu: Delač, Vrsaljko, Rugašević, Andrijašević (Bičvić, 90), Kelić, Glumac, Ademi, Ozobić, Tičinović (Jonjić, 57), Pamić, Maglica (Kramarić, 31).

U polufinalu će Hrvatska kao drugoplasirana igrati s prvakom A skupine, najvjerojatnije domaćinom Francuskom.