Mierez potvrdio status najboljeg strijelca i odveo Osijek do pobjede

Autor: I.L.

Momčad Osijeka je u posljednjem kolu domaćeg prvenstva na gostovanju u Varaždinu svladala istoimenog domaćina sa 2-0. Golove za pobjednike postigli su Mierez i Bukvić.

U 65. minuti Guedes se probio po desnom boku, ubacio na osam metara od gola, gdje je domaća obrana zaboravila na Ramona Miereza, najbolji strijelac lige glavom je zabio svoj 18. pogodak sezone.

Tri minute kasnije Osijek postavlja i konačni rezultat. Gudes je ovaj puta vratio loptu Bukviću koji je s 18 metara lijepo pogodio za 2:0. Silić je na vratima Varaždina bio nemoćan.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli NK Osijek (@nkosijek)

Odlazak Zekića

Osijek je sa 57 bodova osvojio četvrto mjesto i izborio nastup u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu. Varaždin je sa 42 boda zauzeo šestu poziciju. Mierezu je ovo drugi put da je najbolji strijelac HNL-a.

“Mierez je kroz povijest obilježio osječki nogomet. On dolazi s drugog kontinenta, no igra nogomet kakav mi, rođeni Osječani, zamišljamo da igraju rođeni Osječani” rekao je Smoje koji mijenja Zekića koji je dobio otkaz tokom ovog tjedna.

Zanimljivo, ovaj tjedan se pojavila priča kako je stoper Varaždina Luka Škaričić prelazi na Opus arenu, ali službene potvrde još nema. Navodna cijena transfera iznosi 600 tisuća eura.

Kakva ludnica u Kranjčevićevoj: Hajduk vodi, tri gola u četiri minute