MAMIĆ PROGOVORIO O DRAMI JEDNOG OD JUNAKA DINAMA: ‘On se uopće ne sjeća prvog poluvremena’

Dinamo je osigurao skupine Europske lige pobjedom 3:1 nad Florom na Maksimiru. Tako je barem donekle spašena sezona.

‘Čestitke momčadi na plasmanu u Europskoj ligi, nije jednostavno igrati ovakve utakmice kad moraš. Nemaš pravo na krivi korak. Prvo poluvrijeme je bilo prilično dobro, dobre situacije i prilike, ali ne znam zašto smo u drugom dijelu upali u neku nervozu. Protivnik je to iskoristio, ali na sreću zabili smo taj treći pogodak. Čestitke svima još jednom, ali puno je posla još pred nama’, otkrio je trener Plavih Zoran Mamić.

Gavranović je odigrao sjajnu utakmicu u kojoj je zabio i asistirao, a u jednom trenutku je dobio težak udarac u glavu.

‘Gavranović je dobio jedan udarac u glavu i rekao da se ne sjeća prvog poluvremena. Nadam se da neće biti nekih ozbiljnijih posljednjica.’

Dinamo je u trenucima igrao sjajno.

‘Imamo igrače kojima odogvara takav način igre. Radimo puno na takvim taktičkim stvarima, ali ima još puno detalja koji moraju biti bolji.’

Osvrnuo se Mamić i na transfere.

‘Za odlaske nisam rekao da će ih biti, a dolazaka će sigurno još biti. Moramo još ojačati momčad i pokriti ono što gdje smo malo slabiji. Želje, pa Suarez, naravno šalim se. Moramo najviše poraditi na stoperskim pozicijama. Danas ili sutra će biti gotov posao s Lauritsenom, ali to neće biti sve.’

Trener Dinama je otkrio kako nema pritiska zbog rezultata koje je ostvario Nenad Bjelica.

‘Nemam pritisak, nije meni to proljeće nešto spektakularno. Naravno da bi voljeli to ponoviti, ali nije to sad neki senzacionalni rezultat.’