MAMIĆ PREKINUO NEGATIVNU TRADICIJU! Livaković spasio Dinamo poraza u Moskvi

Dinamo je i drugu utakmicu u skupini Europske lige odigrao 0:0, ovog puta na gostovanju u Moskvi kod CSKA.

Zoran Mamić tako je prekinuo neugodnu tradiciju i prvi put u devetom pokušaju nije izgubio kao trener Plavih utakmicu grupne faze u europskoj utakmici.

Dinamo je domaćine mogao šokirati već u 2. minuti kada je Oršić iza obrane CSKA loše primio sjajnu loptu Majera.

Nakon toga Rusi su preuzeli incijativu, no Čalov, Ejuke i Vlašić nisu pronalazili način da svladaju sjajnog Livakovića.

Najbolju priliku u prvom dijelu CSKA je imao u 42. minuti kada je udarac Vlašića iskosa s lijeve strane prohujao pokraj gola.

Potpunu ofenzivu CSKA vidjeli smo u prvih 15 minuta nastavka kada je glavna figura na terenu bio Livaković koji zaustavlja udarce Vlašića, Maradišvilija i Čalova.

Dinamo je najbolju priliku imao u 70. minuti kada je Gvardiol snažno opalio s 20 metara, ali prohujalo je to tik iznad gola.

U drugoj utakmici ove skupine Wolfsberger je s 4:1 slavio u Nizozemskoj kod Feyernoorda.

Junak Austrijanaca bio je Liendl koji je pogađao u 4., 13. i 60. minuti. Još je za goste zabio i Joveljić u 66. minuti. Privremeno je domaćinu nadu vratio Berghuis u 54. minuti.

Wolfsberger je vodeći sa četiri boda, CSKA i Dinamo imaju po dva, a Nizozemci jedan.

U sljedećem kolu već za tjedan dana Austrijanci stižu na Maksimir, a Feyenoord će ugostiti CSKA.

CSKA Moskva – Dinamo 0:0

Tijek utakmice:

-90’+4 – Gotova je utakmica. Dinamo je odigrao 0:0 u Moskvi protiv CSKA.

-90′ – Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

-87′ -Sigurdsson je odlično pucao, no Livaković je opet spasio Dinamo

-84′ – Ušao je i Bistrović.

-81′ – Nova izmjena kod Dinama, umjesto Perića ušao je Kastrati.

-76′- Nije CSKA više tako opasan kao što je to bio u prvih 60-ak minuta utakmice.

-70′ – Gvardiol je snažno opalio s 20 metara, ali od bloka to odlazi tik iznad gola.

-65′ – Petković i Ivanušec napuštaju teren, a ulaze Gavranović i Jakić.

-57′ – Opet Livaković, ovog puta nakon snažnog šuta Čalova s 20-ak metara.

-55′ – Odgovorio je Dinamo preko Lauritsena čiji udarac ide pokraj gola.

-54′ – Maradišvili je pokušao udarcem s 20 metara koji ide ravno u Livakovića.

-47′ – Odmah je zaprijetio Vlašić, no Livaković još jednom sjajno brani.

-46′ – Počeo je nastavak, promjena u momčadima nema.

-45′ – Tek 15 sekundi sudac je produžio prvog poluvrijeme pa poslao igrače u svlačionicu. CSKA ima dominaciju, ali mreže miruju.

-42′ – Milimetri su sada dijelili Vlašića od gola, ali udarac iskosa s lijeve strane odlazi pokraj gola.

-39′ – Ejuke je sada zaprijetio u dva navrata, prvo mu je obranio Livaković, a onda puca preko gola.

-35′ – Podvalio je Vlašić za Čalova čiji je udarac s desetak metara od bloka otišao pokraj gola.

-29′ – Vlašić je izborio slobodan udarac na 30-ak metara, a onda odlučio i pucati s te pozicije, no Livaković to odbija u korner.

-25′ – Ejuke je opalio iz prve s ruba šesnaesterca, no prohujalo je to pokraj gola.

-22′ – Sjajnu akciju odigrali su Rusi, da bi Obljakov gotovo sam izbio pred Livakovića, no loše je primio loptu.

-17′ – Oršić je dobio povratnu loptu od Ademija na rub šesnaesterca i opalio, ali Akinfejev to odbija u korner.

-16′ – Ejuke je prošao kroz Dinamovu obranu kao kroz švicarski sir, no udarac iskosa s desne strane odlazi pokraj gola.

-14′ – Opet Čalov prijeti, ovog puta blokira to obrana Dinama.

-10′ – Zaprijetili su Rusi, pucao je Čalov iskosa s desne strane, no preko gola.

-6′ – Pokušao je Majer s ruba šesnaesterca, ali blokirala je to obrana domaćina.

-2′ -Oršić se ubacio iza obrane CSKA, no loše je primio Majerovu loptu te je propala izgledna prilika za Dinamo.

-1′- Počela je utakmica u Moskvi.

– Sastav CSKA: Akinfejev, Fernandes, Divejev, Magnusson, Zajnutdinov, Obljakov, Maradišvili, Ejuke, Vlašić, Kučaev, Čalov. Bistrović je ostao na klupi ruske momčadi.

– Sastav Dinama: Livaković, Stojanović, Lauritsen, Perić, Gvardiol, Majer, Ademi, Franjić, Ivanušec, Oršić, Petković.

– Zanimljivo ove dvije momčadi nisu igrale nikad međusobno u nekoj službenoj utakmici.

– Utakmicu će suditi Rumunj Radu Petrescu.

– U prvom kolu Dinamo je kod kuće odigrao 0:0 s Feyernoordom, dok je CSKA 1:1 s Wolfsbergerom.