LOŠ DAN ZA HRVATSKE TRENERE! Evo kako su naši prošli jučer u Europi

Autor: J.Č

I ne baš tako dobar dan je iza Hrvata u najjačim ligama svijeta.

Igrači su imali više uspjeha nego treneri. Igor Tudor i Niko Kovač upisali su poraze sa svojim momčadima, dok su Mateo Kovačić i Marin Pongračić pobijedili.

Borna Sosa i njegov Stuttgart odigrali su izjednačeno, a Ivan Perišić je s Interom izgubio u derbiju kola.

Tudor bio blizu, ali…

Nakon četiri utakmice bez poraza, Hellas Verona izgubila je svoju prvu utakmicu s Tudorom na klupi. Neće se ovaj poraz zamjerati hrvatskom treneru jer je s druge strane bio moćni Milan. Čak su Tudorove trupe i vodile 2:0 u prvom poluvremenu, no Rossoneri pogocima Girouda i Kessiea izjednačuju, da bi u 78. minuti Koray Gunter zabio autogol te donio Milanu sva tri boda.

Monaco Nike Kovača također je završio svoj niz bez poraza. Njemu je presudio Lyon i to poprilično rutinski (2:0). Nije mu ovo bio dobar poklon za 50. rođendan, a klub iz kneževine se nalazi na sedmom mjestu Ligue 1 s 14 bodova.

Perišić zabio u porazu

Derbi kola Serie A igrao  se između Lazija i Intera, a domaćini su slavili rezultatom 3:1. Ivan Perišić postigao je prvi pogodak na utakmici iz jedanaesterca.

Stuttgart Borne Sose ‘preživio’ je teško gostovanje u Monchengladbachu, utakmica je završena remijem (1:1). Borna Sosa odigrao je cijelu utakmicu.

Drugi Hrvat u Bundesligi nije odigrao cijelu utakmicu, ali barem je pobijedio. Radi se o Marinu Pongračiću koji je ušao u 67. minuti u igru u pobjedi svoje Borussije protiv Mainza.

Twitter/Screenshot

Chelsea Matea Kovačića namučio se protiv ‘pridošlica’ u Premiershipu. Naime, gostovali su kod ove sezone promoviranog Brentforda te pobijedili ‘samo’ 1:0 pogotkom Bena Chilwella. Kovačić je igrao do 65. minute te je dobio žuti karton.