LIVERPOOL OSVOJIO FA KUP: Redsi su imali bolje živce, a jedna stvar nas veseli

Autor: Dnevno.hr/G.I.Š.

Engleskog FA Kupa je najstarije nogometnog natjecanja na svijetu, a ove godine obilježilo je 150 godina od osnutka.

Na ovaj veliki jubilej FA Kup je osvojio Liverpool koji je u finalu na Wembleyu na jedanaesterce pobijedio Chelsea 6:5.

Utakmica nije donijela pobjednika u 90 minuta, a niti dva produžetka nisu promijenila rezultat pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Allison donio prevagu

Kapetan Chelseaja Cesar Azpilicueta pogodio vratnicu i dao prednost Liverpoolu, ali u petoj seriji Maneu brani Mendy i sve je opet bilo na početku.

I tada u sedmoj seriji Allison brani udarac Mounta, a Tsimikas pogađa za Liverpool za prvoj FA Cup nakon 2006. godine i došao do brojke od osam osvojenih naslova u tom natjecanju.

Dobra vijest je ta kako je Mateo Kovačić odigrao 66 minuta za Chelsea, što znači da strašan start nije ostavio traga na našem reprezentativcu.

Autor:Dnevno.hr/G.I.Š.