LIVAJA SPASIO HAJDUK OD PORAZA: Sjajna utakmica Istre nije na kraju nagrađena s tri boda

Autor: Dnevno.hr/ I.L

Nogometaši Hajduka i Istre na Poljudu su se sastali povodom 10. kola HNL-a. Hajduk je izraziti favorit, ali tu ulogu nisu opravdali. Istra je odigrala jednu hrabru utakmicu te je na kraju završilo 2:2.

Počeo je Hajduk puno bolje, ali ih je ozljeda Nikole Kalinića u 13. minuti pomalo izbacila. Izrazito nezanimljivo prvo poluvrijeme zaključeno je s rezultatom 0:0.

Odmah na startu drugog Marko Livaja odlično je primio još bolju loptu Josipa Eleza koji je zabija za 1:0. Ipak, kratko je trajalo slavlje domaćih navijača.

Sjajna Istra

Potpuno neočekivano stigla je bomba s 25 metara i gol Ante Ercega U 52. Nekadašnji igrač Hajduka i miljenik Torcide probudio je Istru. Erceg je 2017. je osvojio nagradu Hajdučko srce.

Za preokret je zabio Boultam u 64. minuti i potpuno šokirao domaće navijače. Od tog trenutka Hajduk je izgledao u potpunosti izgubljeno, ali još jednom ih spašava Livaja koji zabija u 88. za 2:2.

Hajduk je s ovim bodom ostao treći s 17 bodova. ali utakmicom manje od drugog Belupa koji ima isti broj bodova. Na vrhu Dinamo ima 8 bodova, a sutra može podebljati prednost. Istra je trenutno 6. s 12 bodova.

Hajduk: Istra 2:2

Hajduk: Kalinić, Lovrencsics, Borevković, Elez, Melnjak, Fossati, Krovinović, Livaja, Biuk, Sahiti, Kalinić

Istra: Majkić, Kadušić, Galilea, Perković, Rovis, Mlinar, Petrusenko, Casares, Petković, Erceg, Bolutam

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

90- Kraj susreta! Izvukao se Hajduk još jednom na čistu genijalnost Marka Livaje. Istra je junački pala te dokazali da mogu biti neugodni za bilo koga.

88- GOOOOL! Tko zna koji put Marko Livaja spašava Hajduk. Biuk je centrirao, a Livaja je pogodio volejom.

83- Novi udarac za Hajduk. Grgić se ozlijedio u igri je Ivan Šarić.

80- Zadnjih 10 minuta. Ništa konkretno Hajduk nije napravio kako bi preokrenuo trenutni rezultat.

71- Pokušava Hajduk svim snagama sad, ali Istra je sada puna samopouzdanja. Na susret je došao trener svih trenera, Miroslav Ćiro Blažević.

64- GOOOOOOL! Boultam je opalio s 20 metara lopta se odbila od Borekovića i prevarila Kalinića za 2:1 Istre. Hajduk se mora trgnuti.

55- Biuk puca, ali sjajna obrana Majkića.

52- GOOOOL! Erceg krade loptu i puca s 25 metara te sjajno zabija Lovri Kaliniću.

47- GOOOOL! Vodi Hajduk 1:0. Još jednom duga lopta Josipa Eleza reže protivničke obrane, a onda je kirurški precizan Marko Livaja za 1:0.

46- Kalik je unutra Mlakar vani. Zanimljiva odluka

45- Kraj prvog poluvremena u kojem nismo mogli vidjeti neku ljepotu. Nadajmo se da će bolje biti u nastavku

34- I dalje bez pravih prilika. Hajduk igra dobro, ali još nisu uspjeli probiti čvrsti blok gostiju iz Pule.

25- Kruži Hajduk oko gola Istre, ali za sada Majkić sve lovi. 0:0 i dalje.

13- Šok za Hajduk. Kalinić se ponovno ozlijedio i mora van. Mlakar će u igru.

10- Dominira Hajduk, ali i dalje bez prave prilike. Istra još ništa nije pokazala.

3- Sahiti je pucao nakon što se lopta odbila do njega, ali lak plijen za vratara Istre, Majkića.

1- Počeo je susret. Sudac utakmice je Patrik Kolarić.

Od 19:05 Hajduk i Istra će na Poljudu krenuti s drugim međusobnim susretom ove sezone. Hajdukov puk je i dalje u stanju šoka nakon otkaza voljenom treneru Valdasu dok Istra ove godine igra sjajno te su u prošlom kolu pobijedili drugoplasirani Slaven Belupo.

Novi trener Hajduk Mislav Karoglan imao je lijepe riječi o gostima: ‘Dobra su momčad i sviđa nam se ono što trener Istre radi. Posljednja linija, vratar i dva vezna igrača su već 7-8 mjeseci u procesu rada s trenerom. ‘

Zatim je nahvalio jedan segment njihove igre: ‘Mislim da je njima ta prva faza igre najbolja u ligi i da u ovom trenutku to najbolje rade. Prema naprijed su se kompletirali dovevši nekoliko opasnih igrača. Posjed u igri koji sad imaju dovoljno o tome govori. Teško ih je stisnuti, a mi moramo imati kvalitetan plan za sutra’

Pobjedom do drugog mjesta

Hajduka se dotaknuo urugvajski stručnjak Gonzalo Garcia: ‘Čeka nas dugačak put i jaka utakmica protiv jedne od najboljih ekipa u ligi. Iako su imali neke promjene u zadnjim tjednima, i dalje su ostali čvrsti, pogledajte njihovu utakmicu s Rijekom. Bit će zahtjevna, no i ugodna utakmica, za mene dobar izazov. Mi smo ekipa koja pristupa utakmicama s utvrđenim planovima, uz prostor za neke promjene.’

Da ne dolaze samo tako vidjelo se na press konferenciji gdje je rekao gdje je šansa njegove momčadi: ‘Uvijek smo više kompetitivni na domaćem terenu, ali pokušat ćemo okrenuti igru u svoju korist, organizirati se u obrani te uzimati loptu i pokušavati napasti. Trebamo pronaći i prostor za sebe na toj utakmici.’

Ove dvije ekipe susrele su se na Aldo Drosini u prvom kolu. Slavio je Hajduk s 2:0 golovima Livaje i Melnjaka. Istra je zadnji put bodove na Poljudu uzela 2014. kada su odigrali 1:1.

Autor:Dnevno.hr/ I.L