Photo by David Ramos/Getty Images

LEKO OKRENUO LEĐA LETICI! ‘On nam oduzima bodove, ne donosi ih!’

Autor: Željka Orešković

Hrvatski golman, Karlo Letica, teško je oštetio Club Brugge svojom pogreškom, koju su platili remijem 2:2 kod Sint-Truidena u 12. kolu belgijskog prvenstva.

Letica je u 18. minuti užasno reagirao i propustio lagani udarac Kamade za vodstvo domaćih 1:0. To bi mu se još i oprostilo jer su njegovi suigrači preokrenuli rezultat do kraja prvog poluvremena, ali u 78. minuti stopetri su poklonili jop jedan gol domaćinima, a on je upisan kao autogol Ritsa.

Ivan Leko, trener Club Bruggea, burno je reagirao zbog takvih pogrešaka hrvatskog vratara te mu je okrenuo leđa.

”Karlo je vrhunski talent koji će jednog dana možda igrati u Chelseaju ili Tottenhamu, ali mi smo ga doveli jer nam je trebao pravi golman sad. Posao mu je bio osiguravati nam bodove, a ako ćemo iskreno, nije nam ih puno donio u 15 utakmica. Želim ostati pozitivan i davati mu prilike, ali ako igraš u klubu koji se bori za naslov, onda moraš igrati na toj razini i to je cijela priča”, prenose belgijski mediji.

Letica je vlastoručno, pogreškama, oštetio Club Brugge za četiti boda u posljednja tri mjeseca, što je i te kako puno kada se radi o klubu koji se bori za titulu.

Lekin stav oko promjene golmana dijele i neki igrači:

”Karlo je dobar na treningu i njegovo dovođenje imalo je smisla, ali što prije mora nam početi donositi bodove”, kazao je kapetan Ruud Vormer.

”Lani sam promijenio golmana pet ili šest puta, bio sam neiskusan i vrlo nestrpljiv, ali ako golman radi greške i oduzima nam bodove, koliko ga dugo moram trpjeti? Ovo neće biti laka odluka”, rekao je odlučno Leko.

Letica je u Brugge došao ovog ljeta iz Hajduka za oko tri milijuna eura.