LEGENDA SVE ŠOKIRALA, A ONDA I PROSTAČKI ISPAD: ‘To je j***a sramota, mater ti je ku*va!’, kaznu je već dobio…

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Nije prošlo puno vremena otkako je bivši španjolski reprezentativac Gerard Pique objavio da završava karijeru usred sezone u kojoj je Barcelona izbila na vrh ljestvice u Španjolskoj, a sada, nakon tog šoka koji je priredio, evo i jednog novog. Dogodio se u utakmici koja je jučer kasno navečer završena Barceloninim slavljem protiv Osasune u Pamploni, s 2:1 za momčad koju vodi Xavi. Pique je u tom susretu uspio biti isključen – iako nije igrao.

Legenda Barcelone i španjolskog nogometa nalazila se na klupi, a kazna isključenjem stigla je zbog ispada s prostačkim riječima.

Meta je bio poznati sudac Jesus Gil Manzano, s Piqueovim napadom koji se dogodio zbog priznavanja Osasuninog gola za vodstvo od 1:0. Sudac je riječima dobio svoje, a reakcija je stigla s isključenjem za igrača na oproštaju od nogometa.

‘Najviše si nas sj***o’

“Ti si sudac koji nas je najviše sj***o! J***a sramota je što radiš! S**em ti na mater ku*vu!”, bio je Piqueov verbalni napad. Nakon toga, stigla je informacija da bi bivšeg reprezentativca čekala duga suspenzija, na šest utakmica, no taj udarac uspio je izbjeći jer se oprostio od nogometa. Kazna je ipak već stigla isključenjem, sudac Gil Manzano nije oprostio Piqueu ovaj ispad.

Kako su prijetnje izgledale u videu, s trenutkom na kraju prvog poluvremena Barcelonine gostujuće utakmice, pogledajte – ovdje.

Barcelona nije izbjegla problem

Barcelona je u gostima izvela preokret i došla je do 2:1 protiv Osasune, povećavajući prednost pred Real Madridom na pet bodova ‘plusa’ prije nego drugoplasirani Real sutra odigra svoju utakmicu 14. kola kod kuće protiv Cadiza. Čuvanje vodstva na vrhu veseli katalonskog klupskog velikana, no tu je i jedan problem, nastao nakon isključenja Roberta Lewandowskog zbog drugog žutog kartona u slavlju nad Osasunom.

Poslije drugog žutog već u 31. minuti, Lewandowski je stavljanjem prsta ispod nosa imao gestikulaciju da mu tu nešto smrdi, a ako bude procijenjeno da je tim potezom uvredljivo reagirao prema sucu, moglo bi biti dodatne suspenzije. Kako nagađaju mediji u Španjolskoj, potencijalna kazna je na tri utakmice zabrane nastupa za poljsku napadačku zvijezdu.

Cijeli ovaj šou nije skrenuo Barcelonu s puta prema uspjehu u gostima. Nakon što je Osasuna u svojoj Pamploni povela golom Davida Garcije u šestoj minuti, preokret su ‘režirali’ Pedri u 48. i Raphinha u 85. minuti.

Na domaćoj strani, Ante Budimir počeo je utakmicu na klupi, a priliku je dobio prije Barceloninog drugog gola, s ulaskom u 83. minuti.

Autor:Dnevno.hr/I.K.