KOVAČ U VELIKOM NALETU: Bivši izbornik srušio i velikana, Vatreni ostao ‘zaleđen’

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Niko Kovač proslavio je veliku pobjedu na klupi Wolfsburga. Bivši hrvatski izbornik je sa svojom momčadi u 14. kolu njemačkog prvenstva došao do 2:0 protiv Borussije Dortmund, čime je nastavljen Wolfsburgov pozitivni niz, sada na tri uzastopne pobjede.

Gledajući dalje od toga, Kovačeva momčad je u seriji bez poraza koja traje sedam ligaških utakmica, s četiri pobjede i tri remija u tom razdoblju.

Posljednji Wolfsburgov bundesligaški poraz dogodio se sredinom rujna u gostima, s 2:0 u korist Union Berlina.

Po jedan gol u svakom poluvremenu

Kovačevoj momčadi su tri boda protiv Borussije donijeli golovi Mickeyja van de Vena u šestoj minuti i Lukasa Nmeche na kraju susreta, u drugoj minuti sudačke nadoknade. Wolfsburg je time skočio do osmog mjesta i približio se pozicijama koje vode u Europu u sljedećoj sezoni.

Brekalo na klupi

Wolfsburg je slavio pobjedu, a u dolasku do tri boda nije sudjelovao Josip Brekalo. Hrvatski reprezentativac ostao je ‘zaleđen’ na klupi uoči objave završnog popisa Vatrenih za Svjetsko prvenstvo u Katru, s odlukom koju će obznaniti Zlatko Dalić.

Brekalo je u posljednjih sedam Wolfsburgovih utakmica u prvenstvu odigrao samo devet minuta potkraj listopada u pobjedi nad Bochumom.

Mladi Vatreni igrao za Borussiju

Na gostujućoj strani, u porazu Borussije Dortmund od Kovačeve momčadi u akciji je bio Marco Pašalić, 22-godišnji mladi hrvatski reprezentativac.

Pašalić je utakmicu započeo na klupi, a trener Edin Terzić uveo ga je u igru u 80. minuti.

Borussia se nakon ovog poraza nalazi na četvrtom mjestu.

Autor:Dnevno.hr/I.K.