KLUB BIVŠEG HAJDUKOVCA SRUŠIO BARCELONU! Juventusu samo do boda kod novaka u ligi

Barcelona je upisala prvi poraz u novoj sezoni, u petom kolu španjolskog prvenstva izgubili su kod Getafea 1:0.

Gol odluke zabio je Mata u 56. minuti. Bivši hajdukovac Ante Palaversa ostao je na klupi cijelu utakmicu.

Getafe se tako na vrhu izjednačio s još tri momčadi – Realom, Cadizom i Granadom, dok je Barcelona deveta sa sedam bodova.

Duje Ćaleta-Car igrao je do 87. minute, a Toma Bašić odigrao je cijelu utakmicu u pobjedi Marseillea 3:1 protiv Bordeauxa. Golovi Thauvina i Amawija te autogol Pabla bili su dovoljni za tri boda domaćina, dok je za goste pogodio Maja.

Marseille je peti s 12 bodova, a Bordeaux deseti s devet.

Manchester United je u posljednjoj utakmici petog kola engleskog prvenstva s 4:1 slavio kod Newcastlea. Domaćin je poveo autogolom Shawa, da bi u 23. minuti izjednačenje gostima donio Maguire.

United je do vodstva mogao u 58. minuti, ali Bruno Fernandes promašio penal. Portugalac se iskupio u 86. minuti kada je zabio za 2:1. Za 3:1 je zabio Wan-Bissaka u 90., a konačnih 4:1 postavlja Rashford u 96. minuti.

Newcastle je 11. sa sedam bodova, a Crveni vragovi 15. sa šest bodova, ali i utakmicom manje.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 4. kola talijanskog prvenstva novak u Serie A Crotone je uspio na svom terenu osvojiti bod odigravši 1:1 (1:1) protiv prvaka Juventusa.

Crotone je poveo golom Simyja iz kaznenog udarca u 12. minuti, a na 1-1 poravnao je Morata u 21. na dodavanje najnovijeg pojačanje Juventusa Federica Chiese.

No, Chiesa ipak neće po dobrom pamtiti debi u drrsu Juventusa jer je u 60. minuti isključen zbog jednog neopreznog starta. Juventus je i s igračem manje umalo ipak stigao do tri boda, Morata je u 76. minuti još jednom zatresao mrežu nakon lijepe akcije Cuadrada, no nakon duge provjere VAR-a procijenjeno je da je Kolumbijac na početku akcije bio u zaleđu.

Juventus je tako četvrti na ljestvici s osam bodova, koliko ima i treći Napoli, četiri boda više ima vodeći Milan, a jedan više druga Atalanta. Crotoneu je ovo prvi bod u sezoni te je sada 18. Bez bodova su još Torino i Udinese.

U zadnjem subotnjem dvoboju 4. kola Bundeslige Borussia i Wolfsburg su u Mönchengladbachu igrali 1:1.

Poveli su domaći preko Hoffmanna (78pen), a pet minuta prije kraja izjednačio je Wieghorst.

Josip Brekalo je igrao do 89. minute za goste.

Vodi Leipzig s 10 bodova, Borussia (M) ima pet i na desetom mjestu je, a Wolfsburg 4 boda na 12. poziciji.