KAKVA ŠTETA! Vodeća momčad Primere srušila Rijeku golom u 93. minuti!

Kakva šteta! Rijeka je 93. minute odolijevala napadima Real Sociedada, no vodeća momčad španjolskog prvenstva ipak je uspjela tada slomiti momčad Simona Rožmana i zabiti gol za 1:0 pobjedu u prvom kolu Europske lige.

Iako su gosti preuzeli inicijativu, prvi su zaprijetili domaćini, a sjajnu priliku nije iskoristio Lončar, koji sa šest, sedam metara puca ravno u Remira.

Odgovorili su gosti, no prvo Nevistić u dvije situacije, a onda i okvir gola nakon udarca Le Normanda spašavaju domaćine.

Iz prvog poluvremena vrijedi još izdvojiti pokušaj Lončar s ruba šesnaesterca koji odlazi pokraj gola.

U drugom poluvremenu tempo je malo pao, nije bilo ni toliko izglednih prilika. U 66. minuti Kulenović je pao u šesnaestercu gostiju, burnom reakcijom tražio penal, no sudac je samo pokazao da se igra dalje.

Gosti su u samoj završnici stisnuli Riječane u njihov šesnaesterac, u 83. minuti preko Oyarzabala ponovno pogodili okvir gola. Do kraja još nekoliko puta opasno ugrozili gol Nevistića, da bi u trećoj minuti sudačke nadoknade preko Bautiste stigli do gola koji im je donio velika tri boda.

Za tjedan dana na rasporedu su utakmice drugog kola, a Rijeka gostuje u Nizozemskoj kod AZ Alkmaara, koji je danas s 1:0 slavio kod Napolija golom De Wita.

Rijeka – Real Sociedad

Tijek utakmice:

-90′ +6 – Gotova je utakmica na Rujevici, Rijeka je izgubila od Real Sociedada 1:0.

-90’+3 GOL NA RUJEVICI! Velika šteta, nije Rijeka izdržala napade Španjolaca, a nakon lijepe akcije Moreno je sjajno poslužio Bautistu koji pogađa za 1:0.

-90′ – Igrat će se šest minuta sudačke nadoknade.

-89′ – Willian prijeti, no udarac odlazi pokraj gola.

-86′ – Mijenja Rožman, umjesto Lončara ulazi Capan.

-83′ – Opet okvir gola spašava Rijeku! Oyarzabal je pucao iskosa s lijeve strane, no stativa još jednom spašava domaćine.

-77′ – Kulenović je izašao iz igre, a priliku je dobio Lepinjica.

-70′- Elustondo je pokušao nakon kornera, no Nevistić brani.

-66′ – Pao je Kulenović u šesnaestercu pa burno reagirao prema sucu tražeći penal, no Poljak je samo pokazao da se igra dalje.

-63′- Yateke je zamijenio Andrijaševića.

-59′ – Kulenović je glavom pucao sa sedam, osam metara, ali preko gola

-56′ – Nakon greške obrane Rijeke Portu je bio sam pred Nevistićem, ali udarac iskosa s lijeve strane odlazi pokraj gola.

-53′ – Pavičić se ubacio iza obrane Sociedada, no na kraju radi prekršaj u napadu te propada dobra prilika Rijeke.

-46′ – Počelo je drugo poluvrijeme… Nema izmjena u sastavu.

-45′ – Gotovo je prvih 45 minuta na Rujevici. Gledali smo jako dobru utakmicu, no mreže su mirovale.

-43′ – Lijepa kombinacija gostiju nakon koje Portu glavom puca pokraj gola.

-38′ – Opet prijeti Rijeka! Opalio je Lončar s ruba šesnaesterca, ali odlazi pokraj gola.

-35′ – Dobru utakmicu gledamo na Rujevici. Puno trke, prilike na obje strane, gledatelji uistinu mogu biti zadovoljni.

-26′ – Tresla se prečka! Le Normand se ubacio iza obrane Rijeke pa glavom uzdrmao okvir gola.

-24′ – Opasno je sada bilo pred golom Rijeke, no u oba navrata sjajno reagira Nevistić, prvo nakon dalekometnog pokušaja Oyarzabala, a onda i udarca iz blizine Davida Silve.

-22′- Lončar je potegnuo, ušao u šesnaesterac, no onda nije zahvatio dobro loptu, pa nije bilo ni udarca, ni dodavanja, te je propala dobra šansa Riječana.

-13′ – Kakva prilika za Rijeku! Prvo je Andrijaševiću udarac iskosa s desne strane obranio Remiro, a onda se lopta odbila do Lončara, koji je sam na šest, sedam metara, no puca slabo ravno u golmana Sociedada.

-6′- Preuzeli su Španjolci inicijativu od prve minute, sada prvi put i zaprijetili, ali udarac Merina ide pokraj gola.

-2′ – Krenulo je žustro pa je Andrijašević zbog lakta u glavu protivnika dobio žuti karton

-1′ – Započeo je dvoboj na Rujevici.

Sastav Rijeke: Nevistić, Tomečak, Escoval, Velkovski, Smolčić, Štefulj, Pavičić, Čerin, Andrijašević, Lončar, Kulenović.

– Sastav Sociedada: Remiro, Gorosabel, Elustondo, Le Normand, Monreal, Merino, Zubimendi, Silva, Portu, Isak, Oyarzabal.

– Real Sociedad na Rujevicu stiže kao vodeća momčad španjolskog prvenstva. U posljednjem dvoboju pobijedili su Betis u gostima 3:0.

– Utakmicu će suditi Poljak Bartosz Frankowski.