KAKVA ŠTETA! OSIJEKU DOBRIH 45 MINUTA NIJE BILO DOVOLJNO: Basel slavio u Gradskom vrtu

Autor: Matija Majdak

Osijek je nažalost dobro igrao samo 45 minuta, a to nije bilo dovoljno za izbacivanje Basela koji je u Gradskom vrtu slavio 2:1.

Momčad Nenada Bjelice žalit će za prvih 45 minuta u kojima su potpuno nadigrani i u kojima je Basel zabio dva gola. U 18. minuti Cabral je pogodio za 1:0, a vodstvo je udvostručio Stocker u 44. minuti.

U nastavku puno bolji Osijek, pričat će se svakako o dvije sporne situacije u šesnaestercu Basela. Prva je bila u 51. minuti kada je pao Grezda, a druga u 68. minuti kada je srušen Kleinheisler, no sudac je oba navrata pokazao da se igra dalje.

U 77. minuti tresao se i okvir gola Švicaraca nakon ‘bombe’ Miereza s 20-ak metara.

Zasluženi gol Osijek je zabio u 84. minuti kada je pogodio Majstorović glavom nakon ubačaja Pilja.

Završen je tako europski put momčadi s Drave već na prvoj stepenici, te se sada u potpunosti mogu posvetiti HNL-u.

Osijek – Basel 1:2

Tijek utakmice:

-90’+4 – Gotova je utakmica. Basel je slavio s 2:1.

-90’+4 – Mierez je pao u šesnaestercu, no sudac ovog puta opravdano pokazuje da se igra dalje.

-90′ – Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

-84′- GOOOOOLLLL! Osijek je smanjio! Pilj je ubacio, a Majstorović glavom pogađa za 1:2.

-77′ – Opet Mierez, ovog puta opalio je s 20 metara, a stativa je ovog puta na strani gostiju.

-74′ – Mierez je bio u dobroj poziciji, ali puca pokraj gola.

-68′ – Sad je Kleinheisler srušen u šesnaestercu, no sudac opet ne pokazuje na bijelu točku.

-65′ – Previše promašuje Osijek! Jugović se sada našao u sjajnoj prilici, ali s pet metara puca pokraj gola.

-62′ – Bočkaj je gađao iskosa s lijeve strane s ruba šesnaesterca, no prolazi to malo iznad prečke.

-60′ – Dobio je Osijek slobodnjak na 30-ak metara, odgovornost je preuzeo Bočkaj, ali odlazi to daleko od gola.

-51′ – Pao je Grezda u šesnaestercu Basela, ali sudac je samo pokazao da se igra dalje.

-48′ – Kleinheisler se našao u dobroj prilici iskosa s lijeve strane na desetak metara, ali udarac odlazi preko gola.

-46′ – Krenulo je drugih 45 minuta, nema promjena u momčadima.

-45′ – Gotovo je prvih 45 minuta! Osijeku treba čudo ako želi do trećeg pretkola Europske lige jer Basel ima 2:0.

-44′ – NOVI GOL U MREŽI OSIJEKA! Nakon sjajne akcije Stocker se odlično oslobodio čuvara pa pogodio u prvi kut sa sedam, osam metara za 2:0.

-41′ – Namještao se Bočkaj pa pucao iz daljine, no blok Švicaraca to zaustavlja.

-33′ – Van Wolfswinker je ciljao s ruba šesnaesterca, ali od bloka odlazi to u korner.

-30′ – Pola sata je iza nas. Basel opravada ulogu favorita te dominira u Gradskom vrtu, a od Osijeka nismo imali priliku vidjeti puno.

-20′- Moglo je biti sada i 2:0, no srećom Ivušić sjajno brani udarac Van Wolfswinkela.

-18′- BASEL VODI U GRADSKOM VRTU! Nakon ubačaja Stockera s lijeve strane Cabral je izbjegao pažnji obrane Osječana te s pet metara glavom zabio za 1:0.

-10′ – Nije obećavajući početak utakmice za Osječane. Švicarci imaju dominaciju, no zasad nisu ozbiljnije ugrozili Ivušića.

-4′- Prvi su zaprijetili gosti. Van Wolfswinker spustio je loptu za Cabrala čiji udarac s desetak metara odlazi pokraj gola.

-1′- Počela je utakmica u Gradskom vrtu.

– Pobjednik ovog dvoboja ide na ciparski Anorthosis.

– Utakmicu će suditi Španjolac Jose Luis Munuera Montero.

Sastavi:
Osijek: Ivušić, Silva, Škorić, Majstorović, Oliveira, Jugović, Žaper, Kleinheisler, Bočkaj, Erceg, Grezda
Basel: Nikolić, Widmer, Cömert, Alderete, Padula, Stocker, Campo, Frei, Pululu, Van Wolfswinker, Cabral.