(VIDEO) KAKAV ŠOK ZA REAL, NIJE POMOGAO NI MODRIĆ! Messi zabio senzacionalni prvi gol za PSG

Liga prvaka večeras je otvorila svoje drugo kolo, a rezultat koji je najviše odjeknuo dogodio se u Madridu. Moldavski Šerif, pobjednik nad Dinamom u završnom pretkolu, došao je do senzacionalnih gostujućih 2:1 protiv Reala u skupini D. Luka Modrić je u tom susretu počeo na klupi i igrao je od 66. minute.

S prvim golom Lionela Messija u njegovom dresu, PSG je u najzvučnijoj utakmici večeri u skupini A kod kuće s 2:0 bio jači od Manchester Cityja. Messijevo prvo upisivanje na semafor za Parižane pogledajte – ovdje. (TV prava: TV Arena Sport)

Milan i Atletico Madrid su na San Siru u skupini B odigrali napetu utakmicu u kojoj su gosti iz Španjolske golom u završnici slavili s 2:1. Ante Rebić igrao je od početka do završnice prvog poluvremena, a zamijenjen je nedugo nakon što je Milan ostao s igračem manje.

Skupina A

PSG – Manchester City 2:0 (Gueye 8′, Messi 74′)

PSG je u najzvučnijoj utakmici večeri poveo rano. Na kraju akcije u kojoj je lopta došla do njega u kaznenom prostoru, Idrissa Gueye iskoristio je šansu koja mu se pružila i zabio je za 1:0. Nedugo nakon gola, Mahrez je nakon lijepog prolaza i driblinga na desnoj strani ubacio prema sredini 16-erca, a Donnarumma je izbijanjem lopte spriječio moguće izjednačenje gostiju.

Sredinom prvog poluvremena City je u istoj akciji dva puta pogodio gredu. Prvo ju je uzdrmao Sterling, a nakon što je lopta došla do njega, Bernardo Silva je iz blizine promašio gotovo nemoguće udarcem u okvir gola koji je bio prazan. Nakon toga nastavio se pritisak gostiju iz Manchestera, ali obrana i Donnarumma izdržali su sve izazove do kraja prvog poluvremena.

Već na početku drugog dijela City je mogao do izjednačenja. Sterling je utrčao iz drugog plana i pucao je iz teške pozicije, ali nije bio precizan. Donnarumma je u 54. minuti zaustavio novu prijetnju gostiju, ovog puta De Bruyneovu. Nakon dugog razdoblja bez prave šanse, PSG je ponovno zaprijetio u 65. minuti. Neymar je povukao loptu po desnoj strani kaznenog prostora i nije pucao precizno za domaće.

Domaći su se ipak veselili nešto kasnije, a za to se svojim prvim golom u dresu Parižana pobrinuo Leo Messi. Na kraju lijepe akcije PSG-a, Messi je jakim i preciznim udarcem donio povećanje domaćeg vodstva na završnih 2:0.

RB Leipzig – Club Brugge 1:2 (Nkunku 7’/Vanaken 24′, Rits 41′)

Leipzig je kod kuće došao do vodstva zaslugom Christophera Nkunkua u sedmoj minuti. Sredinom prvog poluvremena izjednačio je Hans Vanaken, a goste je potom u vodstvo doveo Mats Rits. Joško Gvardiol dobio je priliku u domaćoj momčadi u drugom poluvremenu, s ulaskom s klupe u 46. minuti.

Skupina B

Milan – Atletico Madrid 1:2 (Leao 20’/Griezmann 84′, Suarez 90’+4 – penal)

Milan je protiv Atletica poveo zaslugom Rafaela Leaa u 20. minuti. Ante Rebić bio je u početnom sastavu domaćina, dok je Šime Vrsaljko ostao na klupi gostiju iz Madrida.

Milan je u 29. minuti ostao bez isključenog Francka Kessieja, a trener Stefano Pioli je nedugo potom povukao Rebića iz igre. Hrvatski napadač zamijenjen je 10-ak minuta do kraja prvog poluvremena.

Atletico je u drugom poluvremenu iskoristio brojčanu prednost na terenu. Antoine Griezmann je u 84. minuti bio strijelac za 1:1, a Luis Suarez je iz penala u sudačkoj nadoknadi na kraju susreta donio gostima preokret na 2:1.

Porto – Liverpool 1:5 (Taremi 75’/Salah 18′, 60′, Mane 45′, Firmino 78′, 83′)

Liverpool je u drugom kolu bio uvjerljiv na gostovanju u Portugalu. ‘Redsi’ su poveli golom Salaha u 18. minuti, a uoči završetka prvog poluvremena povisio je Mane. Salah je u 60. odveo goste do 3:0.

Porto je zaslugom Taremija u 75. minuti smanjio na 3:1, ali Liverpool je ubrzo ponovno došao na svoje s Firminova dva gola za bijeg do golemih 5:1.

Skupina C

Borussia Dortmund – Sporting 1:0 (Malen 37′)

Borussia je u Njemačkoj dočekala Sporting iz Lisabona. Marin Pongračić pratio je utakmicu s klupe kluba iz Dortmunda koji je poveo golom Donyella Malena u 37. minuti. Do kraja nije bilo promjene rezultata.

Skupina D

Real Madrid – Šerif 1:2 (Benzema 65′ – penal/Jahšibajev 25′, Thill 90′).

Real je na domaćem terenu doživio jako neugodno iznenađenje protiv Šerifa. Luka Modrić krenuo je na klupi domaćina koje je u 25. minuti golom šokirao Jasur Jahšibajev.

Real je u 65. minuti izjednačio zaslugom Karima Benzeme iz penala. Modrić je nedugo potom dočekao svoju priliku s klupe, Carlo Ancelotti uveo je hrvatskog reprezentativnog kapetana u igru.

Modrić je ušao, ali unatoč tome i drugim promjenama u domaćoj momčadi, na kraju su se veselili gosti. Sebastien Thill je golom u 90. minuti donio Šerifu novo vodstvo i pobjedu.