Screenshot: Instagram/Lionel Messi

KAKAV ŠAMAR ZA ZVJEZDANU EKIPU! Igrali sa svima najjačima, a pali su u dvije minute

Prekinut je PSG-ov stopostotni niz u francuskom prvenstvu. Nakon osam pobjeda na početku ligaške sezone, Parižani su doživjeli poraz u Rennesu, s 2:0 u korist domaće momčadi, koja je obavila najvažniji dio posla na kraju prvog i početkom drugog poluvremena.

Prvi Rennesov gol pao je u 45. minuti, a zabio ga je Gaetan Laborde. Za 2:0 je u 46. minuti strijelac bio Flavien Tait. PSG se u 68. nadao smanjenju, no gol Kyliana Mbappea nije bio priznat zbog zaleđa dosuđenog nakon intervencije VAR-a.

Mbappe je bio u prvih 11 u pariškoj momčadi zvijezda, a uz njega, Rennesu su od početka utakmice prijetili i Lionel Messi i Neymar. Uz njih, u startnom sastavu svoje je mjesto imao i Angel Di Maria, ali uza sav taj napadački potencijal, na kraju utakmice – ništa.

Majera još nema

U ovoj Rennesovoj pobjedi zasigurno je uživao i Lovro Majer, a uživanje bi bilo još i veće da je mogao biti na terenu. No, hrvatskog reprezentativca i donedavnog dinamovca još uvijek nema u akciji zbog ozljede kuka.

Majer je do sada u dresu Rennesa odigrao samo osam minuta u završnici utakmice protiv Angersa potkraj kolovoza u četvrtom kolu, s porazom s 2:0 u tom susretu. Nakon toga ga nema, a ogled s PSG-om bio mu je sedmi propušteni u nizu.

PSG ostaje na vrhu

Unatoč ovom porazu, PSG je i dalje s ugodnom prednošću na vrhu ljestvice. Parižani su to osigurali s osam pobjeda na početku prvenstva, a sada su sa šest bodova prednosti pred drugoplasiranim Lensom.

Rennes je sedmi, s 12 bodova manje od PSG-a.