(VIDEO) KAKAV POČETAK LIGE PRVAKA! Mladi Hrvat zabio favoritu, a onda se javio – Rakitić

Liga prvaka ušla je u novu sezonu, a u prvim utakmicama po skupinama na semafor se upisao Luka Sučić, 19-godišnji mladi hrvatski reprezentativac koji igra za RB Salzburg. Sučić je u dresu austrijskog kluba bio strijelac prvog gola na utakmici u skupini G u gostima protiv Seville, u 21. minuti, kada je pogodio iz penala.

Član mlade hrvatske reprezentacije mogao je imati i još jedan gol, ali u 36. minuti nije iskoristio svoj drugi penal na utakmici. Iz tog pokušaja pucao je u stativu.

RB Salzburg može žaliti i zbog neiskorištenog penala Karima Adeyemija u 13. minuti, što je favoriziranu domaću Sevillu održalo ‘na životu’ u prvom poluvremenu ove utakmice.

Rakitić vratio Sevillu

Nakon šansi koje gosti nisu iskoristili, Sevillu je u prvom dijelu susreta u egal vratio Ivan Rakitić. Nekadašnji Vatreni bio je strijelac iz čak četvrtog penala koji je bio dosuđen u ovom dvoboju, u 42. minuti.

U drugom dijelu nije bilo promjene rezultata, a Sevilla je izdržala bez novog primljenog gola iako je od 50. minute bila bez isključenog Youssefa En Nesyrija. Rakitić je igrao do 66. minute, a Sučić je odradio cijelu utakmicu na terenu.

Sučićev gol iz penala pogledajte ovdje, a neiskorišteni penal ovdje. Rakitićevo poravnanje na 1:1 pogledajte – ovdje.

Iznenađenje u Švicarskoj

U prvoj utakmici skupine F dogodilo se iznenađenje u režiji švicarskih Young Boysa. Momčad iz Berna je kod kuće s 2:1 svladala Manchester United koji je nakon prvog poluvremena vodio golom Cristiana Ronalda (13′).

Man United je od 35. bio s igračem manje, isključen je Aaron Wan-Bissaka, a domaća momčad je u drugom dijelu to naplatila golovima Nicolasa Moumija Ngamaleua u 66. i Jordana Siebatcheua u petoj minuti sudačke nadoknade na kraju utakmice.