JUŽNA KOREJA DO BODA PROTIV URUGVAJA: Jedna od lošijih prvih utakmica turnira

Autor: Dnevno GIŠ

Drugu utakmicu dana odigrali su igrači Južne Koreje i Urugvaja, koji su u jednoj donekle zanimljivoj utakmici punoj tempa podijelili bodove odigravši bez pogodaka 0:0.

Kao i svaka momčad koja dolazi iz Azije i Južna Koreja se pretežno oslanja na neumornu trku, kojom je dobro parirala Urugvaju u prvom poluvremenu, a jedna i druga momčadi imale su po jednu stopostotnu priliku.

Prvo je za Južnu Koreju zaprijetio Ui-Hwangu koji je u 34. minuti s pet metara neometan zapucao preko gola, da bi samo dvije minute kasnije Godin bio najviši nakon ubačaja iz kornera, ali pogodio je stativu.

Izjednačeno poluvrijeme

Drugo poluvrijeme bilo je preslika prvog, puno trke i dinamike i prilika, ali niti jedna momčad nije uspjela zabiti gol, iako su Urugvajci bili nekako konkretniji.

Urugvaj je pred kraj utakmice u 90-oj minuti imao još jednu vratnicu, da bi južna Koreja samo minutu poslije zaprijetila udarcem iz daljine, pored gola.

Na kraju jedni i drugi mogu biti zadovoljni bodom, a u skupini H od 17 sati sastaju se Portugal i Gana.

Autor:Dnevno GIŠ