‘JESI VIDJELA TU PILETINU NA AKCIJI?’ Nevjerojatan gaf usred Hajdukove utakmice, stiglo je i objašnjenje…

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Hajduk u prvoj utakmici završnice kvalifikacija za Konferencijsku ligu nije uspio proći bez poraza u gostima kod jakog Villarreala, koji je neko vrijeme u ulozi privremenog domaćina u Valenciji, zbog obnove stadiona u svojem gradu. Villarreal je slavio s 4:2, a nakon toga, traju reakcije na nastup u kojem su splitski Bijeli tonuli u najvećem dijelu prvog poluvremena, nakon odličnog starta koji je donio gol Stipe Biuka na asistenciju Marka Livaje već u drugoj minuti.

U nastavku prvog dijela, Hajduk je uglavnom išao u krivom smjeru, između ostalog, i uz autogol Livaje kojim su domaći okrenuli na 2:1 u 19. minuti, a do odlaska na predah u svlačionicama uspjeli su povisiti na 4:1.

Hajduku barem malu nadu nudi gol Marca Fossatija iz penala u 85. minuti, nakon što je Nikola Kalinić ostao ležati s puno krvi na licu i morao je biti zamijenjen poslije zračnog duela s Mandijem u 16-ercu, zbog čega je bio dosuđen kazneni udarac. Bio je to jako napeti kraj utakmice, potekla je i krv iskusnog napadača splitskih Bijelih, no to nije bilo sve o čemu se pričalo iz završne faze susreta u Valenciji.

U prijenos upadale – reklame

Hajduk je poslije smanjenja na 4:2 krenuo po još jedan gol koji bi donio još veću nadu, a dok su napadi trajali, u posljednjim minutama je prijenos u programu HTV-a prekinulo nekoliko reklama, što je potaknulo i jednu zanimljivu navijačku reakciju na društvenim mrežama.

Kako je približila Slobodna Dalmacija, tu je u fokusu bila prodaja povoljne piletine, sa šaljivim komentarom na ono što se događalo. ‘Prijo, jesi li vidjela koliko je piletina na akciji, prekidao mi je reklamu neki nogomet?’, pisalo je u reakciji na slučaj reklama koje su ušle u prijenos dok je utakmica još trajala. Nakon svega, nakon završetka susreta se za neočekivane probleme ispričao Marko Šapit, komentator ove Hajdukove gostujuće utakmice u Europi.

Objavljeno i objašnjenje

Nakon ove neobične situacije u kojoj su završne minute bile prekidane reklamama, službeno se o svemu izjasnio i HRT, u priopćenju za javnost.

‘Tehnički problemi koji su se dogodili tijekom prijenosa utakmice Villarreal – Hajduk, uzrokovani su tehničkom pogreškom u sustavu za automatsko odvijanje programa. Žao nam je zbog toga i ispričavamo se gledateljima’, stoji u objašnjenju HRT-a.

Na Poljudu se traži nova nada

Hajduk je izgubio, ali završnica utakmice u Valenciji donijela je nadu da bi stvari mogle biti drugačije sljedećeg četvrtka na punom Poljudu. Fokus na uzvrat stavio je trener Valdas Dambrauskas na konferenciji za novinare poslije utakmice.

‘Možda nećete vjerovati u ovo što ću reći, ali ako budete gledali uzvratnu utakmicu, bit će vidljiva potpuno drugačija naša atmosfera. Naš će mentalitet biti drugačiji i uz puno sreće može se dogoditi svašta. Fokusirat ćemo se na uzvrat. Analizirat ćemo dodatno našeg suparnika i svakako ćemo pokušati pobijediti. Nikako se ne predajemo nakon ovog poraza’, rekao je Litavac na klupi Hajduka.

Villarreal ne kani mijenjati svoj plan

Na utakmicu u Valenciji osvrnuo se i Villarrealov trener Unai Emery, ističući da je njegova momčad pokazala i dobre i loše stvari.

‘Pričali smo da nam je Europa važna, danas smo ipak odmorili neke igrače. Hajduk je klub s poviješću, i tradicijom koju ima još iz Jugoslavije, ima igrače odličnih tehničkih karakteristika, dobre mlade, ali i iskusne poput Kalinića i Subašića. Odigrali smo utakmicu u kojoj se svašta događalo u 90 minuta. Primili smo rani gol, ali nakon toga smo sve imali pod našom kontrolom. U drugom poluvremenu smo mogli zabiti poneki gol, zato smo napravili i nekoliko izmjena. Bilo je stvari koje mi se nisu svidjele, osobito u završnici utakmice, to ćemo morati analizirati’, rekao je Emery pred novinarima poslije susreta.

U Splitu čeka novi izazov za Villarreal, a u pogledu prema utakmici koja će početi dolazećeg četvrtka u 21 sat na Poljudu, Emery kaže da neće biti odstupanja od plana koji ima njegova momčad.

‘Svaka utakmica je priča sama za sebe. Znamo kako se treba ponašati protiv bilo kojeg protivnika, bio to Bayern, Juventus ili Hajduk. U Split ćemo ići s istom idejom kao u svim utakmicama. Bilo bi dobro kada bismo došli do finala Konferencijske lige, ali idemo korak po korak, želimo napredovati. Cilj nam je biti bolji u prvenstvu nego prošle sezone’, rekao je trener Villarreala koji će sa svojom momčadi prvo imati ligaški izazov u Madridu, u nedjelju protiv Atletica u drugom kolu prvenstva.

U nedjelju će u akciji biti i Hajduk, protiv Lokomotive na Poljudu, a nakon toga, sve misli bit će usmjerene na uzvratnu utakmicu protiv jakog španjolskog kluba.

Autor:Dnevno.hr/I.K.