Jelavić se ponovno upisao u listu strijelaca

Autor: Totalsport

Hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić ponovno se upisao na listu strijelaca, no to nije pomoglo njegovoj momčadi u osvajanju tri boda kod Wigana (2-2) u sklopu 7. kola engleske Premierlige.

Poveo je domaćin nakon pogotka Aroune Konea u 10. minuti prvog poluvremena, no usporena snimka pokazala je da je gol ipak trebao biti poništen zbog nedozvoljene situacije u trenutku ubacivanja.

Naime, Shaun Maloney je uputio ubacivanje prema glavi Konea, koji iz neposredne blizine pogođa, no on je bio za korak ispred obrane Evertona što je očito promaklo linijskom sucu, čija je zastavica ostala spuštena.

Vodstvo domaćina trajalo je svega minutu kada je Južnoafrikanac Steven Pienaar ubacio loptu u kazneni prostor Wigana, a na drugoj vratnici Jelavić glavom zabija za 1-1. Bio je to četvrti pogodak hrvatskog reprezentativca ove sezone u Premierligi, te šesti Evertonov glavom. Recimo i da je Pienaar čovjek koji u Premierligi stvara najviše prilika svojim suigračima. Dosada ih je sakupio 20.

Svega 12 minuta kasnije, točnije u 23., Wigan ponovno vodi. Strijelac prvog pogotka na utakmici Kone sjajno je prošao pored aut-linije, nisko ubacio u sredinu gdje je loptu dočekao Franco Di Santo i zakucao ju pod gredu.

Promjene rezultata nije bilo sve do 87. minute kada je Belgijanac Kevin Mirallas srušen u kaznenom prostoru, a precizan s bijele točke bio je Leighton Baines.

Jelavić je odradio svih 90 minuta u redovima gostiju, a osim pogotka, upisao se i na sudačku listu “kažnjenika” žutim kartonom.

Chelsea se lako obračunao s Norwichem na Stamford Bridgeu pobijedivši 4-1. Poveli su gosti preko Granta Holta u 11. minuti, no londonska je momčad već do kraja poluvremena imala dva pogotka razlike. Fernando Torres, Frank Lampard i Eden Hazard bili su strijelci za Chelsea, koji je na predah krenuo s 3-1.

U nastavku su gledatelji na Stamford Bridgeu vidjeli još samo jedan pogodak, a strijelac istog bio je Branislav Ivanović u 76. minuti susreta. Juan Mata je krasno spustio loptu za Ivanovića koji s otprilike sedam metara probija Ruddyja na golu Norwicha.

Chelsea je ovom pobjedom osigurao četiri boda prednosti uoči odlaska na reprezentativnu stanku ispred Manchester Cityja i eventualno Manchster Uniteda, ukoliko pobijedi Newcastle u gostima u nedjelju.

Osim Norwicha koji je i dalje bez pobjede, u istoj je situaciji i bogati QPR, koji je kod West Bromwicha upisao još jedan poraz. Domaćin je golovima Morrisona, Gere i Mulumbua slavio s 3-2, protiv momčadi Marka Hughesa, za koju su pogotke postizali Taarabt i Granero.

Premierliga, 7. kolo:

Chelsea – Norwich 4-1 (Torres 14, Lampard 22, Hazard 31, Ivanović 76 / Holt 11)

Wigan – Everton 2-2 (Kone 10, Di Santo 23 / Jelavić 11, Baines 87-11m)

West Bromwich – QPR 3-2 (Morrison 5, Gera 23, Mulumbu 85 / Taarabt 35, Granero 90+1)

Swansea – Reading 2-2 (Michu 71, Routledge 78 / Pogrebnjak 31, Hunt 44)