IZNENAĐENJE U SAN SEBASTIANU! Rijeka zaustavila vodeću momčad španjolskog prvenstva

Autor: Matija Majdak

Rijeka je u petom kolu Europske lige stigla do prvog boda, i to odigravši 2:2 na gostovanju kod vodeće momčadi španjolskog prvenstva Real Sociedada.

U 19. minuti portugalski sudac prvo je pokazao na bijelu točku za Real Sociedad, iako je rukom u šesnaestercu Rijeke igrao napadač Španjolaca Isak. Kako nema VAR-a, nakon razgovora s pomoćnikom i prekida od gotovo tri minute promijenio je odluku.

Rijeka je iznenadila domaćine u 37. minuti kada je nakon kornera pogodio Velkoski.

Murić je u 49. minuti imao veliku priliku za 2:0, no Remiro mu sjajno brani.

Sociedad je u nastavku sve bacio na napad, a do izjednačenja su stigli u 69. minuti kada pogađa Bautista, koji se sjajno oslobađa Velkoskog i zakucava loptu u mreću.

Samo četiri minuti novi šok za domaćine kada nakon novog prekida pogađa Lončar.

Ipak, u 79. minuti Monreal je izbjegao pažnji obrane Riječana i pogodio za 2:2.

Tražili su Španjolci i treći gol, no rezultat se nije mijenjao.

U drugoj utakmici ove skupine AZ Alkmaar i Napoli odigrali su 1:1. Mertens je zabio za goste u 6. minuti, da bi Martins Indi u 54. donio izjednačenje domaćinu. Samo pet minuta Nizozemci su imali penal, no Koopmeiners ga je promašio.

Napoli ima deset bodova, Real Sociedad i AZ Alkmaar po osam, a Rijeka jedan.

U zadnjem kolu Rijeka će ugostiti AZ Alkmaar, a Napoli će igrati protiv Real Sociedada.

Tijek utakmice:

Real Sociedad – Rijeka 2:2

90’+5 – Gotova je utakmica! Izdržala je Rijeka sve napade Španjolaca u završnici te remijem 2:2 osvojila prvi bod ove sezone u skupinama Europske lige.

90′ – Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

84′ – Sociedad nastavlja s napadima, no Rijeka se dobro brani.

79′ – GOL! Novo izjednačenje Sociedada! Ostao je Monreal nečuvan na lijevoj strani, pucao, pa se to još od bloka odbilo i prevarilo Nevistića te završilo u mrežu.

73′ – GOOOOOOLLLL! Rijeka opet vodi! Nakon kornera lopta se odbila do Lončara koji pogađa neometan za 2:1.

69′ – GOL! Sociedad izjednačio! Nije Rijeka izdržala pritisak Reala. Bautista je primio loptu na 12 metara, okrenuo Velkovskog i zabio za 1:1.

63′ – Nakon kornera Monreal je ostao sam na šest, sedam metara, no ne zahvaća loptu nogom i propada velika prilika gostiju.

62′ – Opet Januzaj, ovog puca prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca, ali srećom odlazi od bloka pokraj gola.

60′ – Januzaj puca iz slobodnog udarca s 25 metara, no pogađa Lončara u živom zidu koji ostaje ležati.

57′ – Sreća čuva Riječane. Oyarzabal iz blizine pogađa okvir gola.

55′ – Stisnuli su Španjolci Riječane, pucaju iz raznih pozicija, no srećom ne pokazuju i preciznost.

49′ – Kakvu je sada priliku za 2:0 imao Murić koji je izašao sam pred Remira, no brani mu golman Sociedada.

48′ – Le Normand je opalio iz daljine, no Nevistić se baca i to odbija.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme.

45’+2 – Gotovo je prvih 45 minuta! Rijeka je odigrala jako dobrih 45 minuta, te ima vodstvo 1:0 u Španjolskoj!

45′ – Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

41′ – Andrijašević je srušio Zubimendija i dobio žuti karton.

37′ – GOOOOOLLLLL! Rijeka vodi! Nakon udarca iz kuta Menalo je na prvoj stativi prebacio loptu koju je dočekao Velkoski i pogodio 1:0.

36′ – Nevistić još jednom sjajnom intervencijom zaustavlja Isaka koji je izletio sam pred njega.

30′ – Opet Isak koji se ovog puta dobro ne snalazi na tri, četiri metra od gola Rijeke, te puca pokraj gola.

26′- Isak je opet u dobroj prilici, no opet mu je udarac sa sedam, osam metara iskosa s lijeve strane slab.

19′ – Pokazao je portugalci sudac Pinheiro na penal, iako je rukom u šesnaestercu Rijeke igrao napadač Sociedada Isak. Nema VAR-a, no nakon razgovora s pomoćnim sucem sudac je nakon tri minute promijenio odluku.

11′ – Veliku priliku imao je sada domaćin kada je Isak sam izašao pred Nevistića, ali iz dobre prilike loše puca.

6′ – Odgovorila je Rijeka preko Murića čiji je udarac blokiran.

4′ – Zubimendi se zabio u Capana u šesnestercu Rijeke i tražio penal, ali sudac je samo pokazao da se igra dalje.

1′ – Krenula je utakmica na Anoeti.

– Sastav Real Sociedada: Remiro – Zaldua, Zubeldia, Le Normand, Monreal – Januzaj, Zubimendi, Merino, Silva – Oyarzabal, Isak

– Sastav Rijeke: Nevistić – Štefulj, Galović, Velkoski – Menalo, Lončar, Capan, Halilović, Tomečak – Andrijašević, Murić

– Utakmicu će sudit Portugalac Pinheiro.

– Sociedad ove sezone igra sjajno čemu svjedoči i prvo mjesto u španjolskom prvenstvu.

– Rijeka je porazom od Napolija u prošlom kolu ostala bez šansi da dohvati jedno od prva dva mjesta, no zato može pokvariti planove Real Sociedadu, koji je u borbi s Talijanima i AZ Alkmaarom za šesnaestinu finala.