Screenshot: Instagram/Šime Vrsaljko (simevrsaljko2)

ISKUSNI VATRENI IGRAO SA SLOMLJENOM KOSTI! Mora na operaciju, a tek ga je krenulo…

Šime Vrsaljko jučer je na jednoj od dvije stoperske pozicije pomogao Atletico Madridu u gostujućoj pobjedi s 3:1 protiv Porta u Ligi prvaka, a kako se pokazalo, iskusni hrvatski reprezentativac je tijekom drugog poluvremena te utakmice igrao sa slomljenom kosti na licu.

Vrsaljko je unatoč tome bio u akciji od početka do kraja utakmice, ali posljedice tog nastupa izbacit će ga ‘iz stroja’ na neko vrijeme. Bit će to novi problem za momčad Diega Simeonea, koji se muči s izostancima u sastavu, zbog čega je 29-godišnji Hrvat i morao igrati u središtu obrane umjesto na svojoj uobičajenoj poziciji na desnom boku.

Nakon ozljede, Vrsaljka čeka operacija, a potom je na redu rehabilitacija prije nego će se moći vratiti na teren.

Neugodan udarac

Ozljeda koja ju pretrpio za Vrsaljka je bolna ne samo fizički, već i zbog toga što je ispao iz stroja baš kada mu se otvorila veća prilika za igru.

Protiv Porta je izdržao do kraja ozlijeđen, no sada će nedostajati nove minute za povratak u ritam. Svoju priliku morat će tražiti nakon oporavka, a uspije li se vratiti na željenu razinu, nadat će se i mogućem povratku među Vatrene, nakon što je pao u drugi plan i kod Zlatka Dalića.

Atletico prošao dalje

Atletico je pobjedom nad Portom osigurao prolazak dalje u Ligi prvaka. Madridski klub završio je na drugom mjestu u skupini B, iza Liverpoola koji je bio s maksimalnim učinkom, sa svih šest pobjeda.

Porto je trećim mjestom u grupi došao do nastavka svojeg puta u Europskoj ligi, a Milan je završio na četvrtoj poziciji i oprostio se od Europe.