‘HTJELI SMO PROBATI NEŠTO NOVO, KAD ĆEMO AKO NE SADA…’ Dalić je priznao da je njegov plan neslavno završio

Autor: Dnevno.hr

Poraženi su hrvatski nogometni reprezentativci ove večeri od Tunisa u Varaždinu. Reprezentacija koja je u jeku priprema za nastup na afričkom Kupu nacija slavila je na Varteksovom stadionu s 2:1. Tako su Vatreni prvi puta od neovisnosti naše zemlje poraženi od jedne afričke momčadi. Prošarani sastav izbornika Zlatka Dalića nije uspio upisati pozitivan rezultat pred mnoštvom navijača.

Dalić je krenuo u utakmicu s postavom 3-5-2 uz trojicu debitanata – vratara Slugu, lijevog bočnog Melnjaka i stopera Benkovića. U drugom poluvremenu krenuli smo s četvoricom odostraga kada je Bartolec zamijenio Lovrena, a ušao je i Mijo Caktaš, četvrti današnji debitant. Luka Modrić je igrao zadnjih 20 minuta u kojima nije mogao napraviti previše. Kad je ušao kapetan Hrvatske, počela je padati jaka kiša koja je u mnogome destruirala igru.

Željno smo čekali što će Dalić reći odmah nakon utakmice, ovo je izjavio pred kamerama Nove TV.

“Nikad nije lijepo izgubiti, pogotovo sada, ali što je tu je. Nismo dobro krenuli. Htjeli smo probati sve, kad ćemo ako ne sada. Drugo poluvrijeme bilo je bolje, primili smo gol iz jedanaesterca. Morat ćemo popraviti te protivničke kontranapade koji su za nas i danas bili kobni”, rekao je Dalić.

“Nismo bili nikakvi. Probali smo tu formaciju s trojicom od iza. Svaka njihova prilika za nas je bila presing. Nismo odigrali dobro, ali pobijedili smo Wales i to je za nas najbitnije. Moramo se sada pripremiti dobro za jesen”, kazao je Domagoj Vida nakon utakmice.

Autor:Dnevno.hr