Antonio Bronic/Pixsell

Hrvatski dragovoljac popušio od Dinama s čak 4:1

Autor: Ante Junaković

Hrvatski dragovoljac uspio je smanjiti u 33. minuti, Butina je odbio jednu loptu točno na glavu Kešinovića. Dinamo je odmah uzvratio, u 37. minuti prvi gol za Dinamo postigao je mladi Mesarić.

Dinamo je u prvoj svojoj utakmici 20. po redu hrvatskog nogometnog prvenstva uvjerljivo pobijedio novaka u ligi, momčad Hrvatskog dragovoljca s čak 4-1.

Pred tek kojom stotinom gledatelja igrači trenera Velimira Zajeca rano su odlučili u kojem će se smjeru kretati ova utakmica. Prvi zgoditak, naime, postigao je Sivonjić već u 4. minuti, da bi već u 8. minuti pogodak postigao Sammir. I već tada je utakmica bila odlučena, sve što se potom događalo na terenu bila je nadgradnja, Dinamovo traženje novih pogodaka, grčevito branjenje momčadi iz Sigeta i tek pokoji urlik zalutalog navijača na maksimirski stadion.

Dinamo je treći pogodak postigao u 21. minuti, glavom je tukao Slepička, prethodna dva gola postignuta su nogom.

U ovoj utakmici zorno se vidjelo na što liči liga s čak 16 klubova, Dinamo je kvalitetom daleko znad većine prvoligaških momčadi i ova utakmica je, napose u nastavku, prije djelovala kao neozbiljni trening nego kao službeni prvoligaški dvoboj. Dinamo je smanjio gas a gosti iz Sigeta bio je presretan što mu nije rastrgana vratarska mreža. Dinamo je u nastavku pogodio dvije vratnice (Dodo i Sammir) i to je bilo sve pod velikim pljuskom koji je zalio Maksimir pred kraj utakmice.

Stadion Maksimir:

DINAMO – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 4-1 (4-1)

Dinamo: Butina – Etto, Barbarić, Mesarić, Ibanez – Calello – Morales, Sammir, Badelj – Sivonjić, Slepička

H. Dragovoljac: Franić – Zlatar, Jurin, Grgić, Kešinović – Brozović, Frljužec, Janjetović – Žugaj, Jusufi, Švarić

SUDAC. Krečak. GLEDATELJA: 400

STRIJELCI: 1-9 Sivonjić (4), 2-0 Sammir (8), 3-0 Slepićka (21), 3-1 Kešinović (33), 4-1 Mesarić (37)

Autor:Ante Junaković