HRVATSKA KORAK BLIŽE EURU: Velika pobjeda mladih Vatrenih: ‘Čeka nas pakleni posao’

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Mlada hrvatska reprezentacija slavila je u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za U21 Europsko prvenstvo. Momčad koju vodi izbornik Igor Bišćan je na stadionu Aldo Drosina u Puli s 2:1 slavila protiv Danske, a nakon pobjede kod kuće, slijedi uzvrat koji će biti odigran u utorak u gostima.

Domaćin uzvratne utakmice bit će Vejle, s početkom tog susreta za četiri dana u 18 sati.

Hrvatskoj su pobjedu u Puli donijeli golovi Gabriela Vidovića u devetoj i Diona Drene Belje u 37. minuti. Jedini strijelac za Dansku bio je Casper Tengstedt, koji je u 59. minuti zabio za gostujuće smanjenje na 2:1.

Vrijedna prednost na poluvremenu

Hrvatska je došla do vodstva zaslugom asistenta Davida Čoline i strijelca Gabriela Vidovića u ranoj fazi utakmice. Vidović je preciznim udarcem osigurao 1:0, a potom, novo veselje mladih Vatrenih stiglo je u završnom razdoblju prvog poluvremena.

Beljo je povisio na 2:0 nakon akcije u kojoj je uz njega sudjelovao i Michele Šego. U dolasku do drugog  hrvatskog gola, Šego je ubacio s lijeve strane, a Osijekov napadač je udarcem glavom poslao loptu u gostujuću mrežu.

Danci vratili nadu i opasno prijetili

U drugom dijelu, Danska je došla do smanjenja zaostatka spretnom reakcijom Tengstedta, a do kraja utakmice, gosti su još nekoliko puta ozbiljno zaprijetili – no, novih golova nije bilo. Hrvatska na uzvrat odlazi s malom prednošću, odluka će pasti u Vejleu.

‘Otvorili smo jako dobro’

Poslije pobjede u Puli, izbornik Igor Bišćan je pred kamerama MaxSporta približio svoje prve dojmove o nastupu mladih Vatrenih.

‘Jako zahtjevna utakmica, bili smo prisiljeni biti u bloku, otvorili smo jako dobro i djelovali dobro. Zabili smo drugi gol i utakmicu odveli u smjeru kakav smo samo mogli poželjeti’, rekao je Bišćan.

‘Ipak, oni ti ne daju da dišeš, ne daju ti da spojiš dva-tri pasa. Primili smo gol možda iz krivo udarene lopte, nismo bili rezolutni da to raščistimo, nastavio je izbornik, ističući i snagu protivnika.

‘Oni su samo na gol-razliku u skupini ostali iza Belgije koja je fantastična momčad, Danci su baš jako tvrdi’, opisao je Bišćan, uz vjeru da će se u utorak slaviti.

‘Mislim da smo u stanju otići tamo i izboriti prolazak’, zaključio je izbornik, dodajući da u Danskoj još čeka – pakleni posao.

Neće biti puno vremena za pripremu, Hrvatska u ponedjeljak ide na put, a potom dolazi utakmica odluke.

Autor:Dnevno.hr/I.K.