HRVATSKA IMA NOVOG POTENCIJALNOG RIVALA: Stare ‘mušterije’ mogu na Vatrene, senzacija pala na kraju

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Nakon dolaska do završnog turnira europske Lige nacija, Hrvatska je doznala novog potencijalnog protivnika na ‘Final Fouru’ koji će biti održan u lipnju iduće godine. Završnicu je izborila Italija koja je u posljednjem kolu u svojoj skupini s 2:0 u Budimpešti nadigrala Mađare.

Mađarska je u društvu Talijana, Nijemaca i Engleza senzacionalno bila na vrhu uoči posljednjeg kola, ali borba za prvo mjesto ipak je pripala aktualnim europskim prvacima. Italiji su slavlje donijeli golovi Giacoma Raspadorija u 27. i Federica Dimarca u 52. minuti.

Hrvatska je, tako, na završnom turniru dočekala novog potencijalnog protivnika, nakon Nizozemaca koji su svoje mjesto ‘rezervirali’ jučer, kao i Vatreni. Bude li idućeg lipnja na završnici protivnik Italija, hrvatski reprezentativci nadat će se nastavku lijepe tradicije iz dosadašnjih međusobnih susreta.

Još bez poraza

Hrvatska je od 1990. naovamo bez izgubljene utakmice protiv Talijana, s tri pobjede i pet remija. Trend je lijep za Vatrene, a ako se dogodi da sljedeće godine na završnici protivnik bude Italija, Zlatko Dalić će se sa svojom momčadi nadati da će tako i ostati.

U međuvremenu, Hrvatskoj će ipak u prvom planu biti dolazeće Svjetsko prvenstvo u Kataru, dok Talijani to veselje neće imati s obzirom na to da su doživjeli neuspjeh u kvalifikacijama.

Liga nacija kao utjeha

Nakon takvog razočaranja, aktualni europski prvaci su utjehu tražili u utakmicama Lige nacija, a uspjeli su je pronaći prolaskom teške skupine u kojoj su im, sasvim neočekivano, u posljednjem kolu u borbi za vrh protivnici bili Mađari.

‘Eksplozija’ golova u Londonu

Mađarska i Italija su se u Budimpešti borili za odlazak na završni turnir, a u istoj grupi, u Londonu su se sreli stari rivali Engleska i Njemačka, sa završetkom utakmice na Wembleyju s 3:3. Svih šest golova palo je u drugom poluvremenu.

Njemačka je došla do 2:0 golovima Ilkaya Gundogana u 52. iz penala i Kaija Havertza u 67. minuti, a slijedio je engleski preokret zaslugom Lukea Shawa (72′), Masona Mounta (75′) i Harryja Kanea (83′ – penal). Završnih 3:3 je svojim drugim golom donio Havertz, u 87. minuti.

Englezima je, tako, propala šansa za utješnu pobjedu nakon što su se ranije već oprostili od najjačeg ranga Lige nacija. Prije susreta s Nijemcima u završnom kolu, više nisu mogli do pomaka s posljednjeg mjesta u grupi.

Autor:Dnevno.hr/I.K.