Bane T. Stojanovic/ATAImages/PIXSELL

HRVAT ZABIO ZVEZDI, DINAMO JE OPET AKTUALAN: Srbi dovršili posao, čekamo ždrijeb!

Crvena zvezda slavila je i drugu pobjedu protiv rumunjskog CFR Cluja i izborila je nastup u jednoj od skupina Europske lige. Beograđani su u uzvratnoj utakmici završnog pretkola u gostima došli do pobjede s 2:1, čime su s ukupnih 6:1 osigurali nastavak ovog natjecanja.

U Beogradu nije bilo problema za momčad u crveno-bijelim dresovima. Gosti iz Rumunjske su prošlog tjedna pali s 4:0.

Strijelci za Crvenu zvezdu u uzvratu u Rumunjskoj bili su Aleksandar Katai (5′, penal) i Milan Pavkov (53′). Za domaće je zabio 24-godišnji hrvatski napadač Gabriel Debeljuh (34′), a u 63. minuti penal za izjednačenje nije iskoristio Ciprian Deac. Cluj je završio utakmicu s igračem manje nakon što je u 78. minuti drugi žuti karton dobio Jonathan Rodriguez.

Ždrijeb donosi šansu za Dinamo i Zvezdu

Nakon što je Dinamo u posljednjem kolu kvalifikacija za Ligu prvaka ispao poslije dvije utakmice protiv Sheriffa, koji je ranije izbacio i beogradske Crveno-bijele, sada je ponovno aktualan mogući ovosezonski europski susret zagrebačkih Plavih i Crvene zvezde.

Mogli bi se sresti u jednoj od skupina. Ždrijeb će biti održan sutra u podne, a Dinamo će biti među nositeljima grupa, s mogućnošću da u njegovo društvo dođe i veliki beogradski rival iz nekadašnje Jugoslavije.