Heroj Vatrenih briljira u španjolskom prvenstvu, spasio klub od poraza

Autor: Dnevno GIŠ

Nakon što je postao heroj kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Njemačkoj, kada je u zadnjoj utakmici protiv Armenije u našoj skupini zabio svoj prvijenac za Vatrene, Ante Budimir odličnu formu nastavlja i u Osasuni.

Osasuna je 15. kolu španjolske La Lige ugostila Real Sociedada, a veliku ulogu tijekom utakmice imao je i Budimir, koji istina nije zabio, ali je asistirao za vodstvo, da bi potom i obrambenom reakcijom spasio bod domaćinu.

Domaćin je poveo već u drugoj minuti pogotkom Gomeza nakon asistencije Ante Budimira, kojem je to bila druga asistencija uz još sedam pogodaka ove sezone.

Obranio vodstvo

Sociedad je izjednačio u 41. minuti golom Sadiqa, što se ispostavio kao krajnji rezultat utakmice, a tome je najzaslužniji baš naš Ante Budimir.

Naime, u 73. minuti hrvatski reprezentativac je spasio gotovo siguran pogodak za goste, kada je pravovremeno je blokirao udarac Braisa Mendeza u kaznenom prostoru Osasune nakon kornera. Tim remijem Osasuna je ostala na 14. mjestu s 15 bodova, dok je Sociedad šesti s 26.

Real Madrid je bez Luke Modrića pobijedio kod kuće Granadu s 2:0 i time preuzeo prvo mjesto na ljestvici s istim brojem bodova kao i hit prvenstva Girona, oba kluba na kontu imaju 38, dok je treći Atletico Madrid sa sedam bodova i dvije utakmice manje, isto kao i Barcelona, koja ima utakmicu manje od vodećih u La Ligi.

Pijan je pobijedio Dinamo, a onda je doživio takvo poniženje u Hajduku da ih je otresao na sudu

Autor:Dnevno GIŠ