HAJUK SRETNO PROTIV ISTRE: Istra promašajima olakšala posao Hajduku

Autor: Andrija Kačić Karlin

U posljednjem susretu 1. kola Prve HNL Hajduk je na stadionu Poljud pred 8.200 gledatelja pobijedio Istru 1961 sa 2-0.

Golove za splitski sastav zabili su Stefan Simić (8) i Hamza Barry (88).

Bila je to premijerna utakmica Damira Burića u njegovom drugom mandatu na klupi splitskog kluba, ujedno i jubilarna 50. na klupi Bijelih.

Burić je na naslijedio Sinišu Oreščanina kojem je Uprava uručila otkaz nakon nevjerojatnog ispadanja Hajduka u 1. pretkolu Europske lige od malteške Gzire United.

Za 55-godišnjeg Damira Burića ovo je drugi mandat u Hajduku, a Splićane je vodio u sezoni 2015./16. No, nakon što je Hajduk završio kao treći u prvenstvu iza Dinama i Rijeke te ispao u polufinalu Kupa od Dinama, Burić je smijenjen.

Hajduk je poveo golom Stefana Simića u osmoj minuti utakmice. Ubacio je Adam Gyurcso iz kornera, vratar gostiju Josip Čondrić loše je reagirao što je iskoristio stoper Bijelih i nogom iz blizine poslao loptu u mrežu.

U 31. minuti Čondrić se iskupio za pogrešku kod gola, sjajnom reakcijom zaustavio je udarac Jaira. U završnici prvog dijela i gosti su imali priliku, Agron Rufati je s osam metara pucao glavom nakon ubačaja iz kuta, ali je vratar Hajduka Josip Posavec sjajno obranio udarac koji je išao u gornji desni kut.

U nastavku susreta prvu priliku je imao domaćin, no vratar Istre je odlično reagirao u 56. minuti kada je Caktaša pucao iz poluvoleja sa 14 metara. Caktaš je imao sjajnu priliku i u 64. minuti, no Čondrić je još jednom izašao kao pobjednik.

Najbolju priliku na utakmici Istra je imala u 78. minuti kada je Ivančić iz sjajne pozicije sa 13 metara prebacio splitska vrata. Kazna je stigla u 88. minuti kada je Hamza Barry iskoristio poklon suparničke obrane i mirno matirao vratara Lovru Majkića koji je ušao u igru u 68. minuti umjesto Čondrića koji je napustio teren zbog ozljede.

Nakon prvog kola na ljestvici vode Dinamo, Hajduk, Osijek i Rijeka sa po tri boda.

Drugo kolo Prve HNL počinje u petak utakmicom između Intera i Istre 1961.

U subotu se sastaju Slaven Belupo – Dinamo, te Lokomotiva – Rijeka, a u nedjelju će snage odmjeriti Gorica – Osijek, te Varaždin – Hajduk.