HAJDUKU PRIJETILA BRUKA: Veliko mučenje protiv četvrtoligaša, onda su stigli neočekivani junaci…

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Hajduk je prije nastavka prvenstva otišao u Opuzen uveličati slavlje domaćeg Neretvanca koji obilježava 90 godina svoje klupske povijesti, a u prijateljskoj utakmici koja je donijela veliko zanimanje za splitske Bijele, nije puno nedostajalo da se Neretvanac proslavi i jako zapaženim rezultatom.

Hajduk se na koncu izvukao jedva, slavio je s 2:1, a odlučujući gol pao je zaslugom Nine Duića u 89. minuti. Prije toga, Neretvanac je dugo vodio, uz gol koji je u 34. minuti zabio Marin Vučković, dok je za izjednačenje splitskih Bijelih pogodio Boško Jemo (79′).

Zaslugom svoje dvojice mladih neočekivanih junaka, 17-godišnjih Duića i Jeme, Hajduk je izbjegao rezultatsku ‘pljusku’ u susretu s domaćim klubom koji igra u četvrtoligaškoj konkurenciji, u natjecanju koje se od ove sezone zove Treća nogometna liga. U tom rangu natjecanja, Neretvanac je u svojoj skupini Jug pretposljednji nakon šest odigranih kola.

Puno muke unatoč prvotimcima

Prije nego su priliku dobili i oni mlađi, Hajduk je od početka igrao s dosta prvotimaca, a iako nije bilo reprezentativaca, nisu se očekivali problemi s obzirom na početni sastav u kojem su bili Sentić, Lovrencsics, Borevković, Vušković, Prpić, Vuković, Fossati, Kalik, Krovinović, Sahiti i Šarić. Ipak, pokazalo se da nije puno nedostajalo do domaće senzacije.

Hajduk se, tako, izvukao bez rezultatskog poklona za Neretvanac, a prije toga, pokloni su stigli u dolasku klupskog izaslanstva Bijelih koje je predvodio predsjednik Lukša Jakobušić.

Veselje na proslavi

Domaćima je nakon svega ostalo veselje zbog Hajdukovog gostovanja, a kako se pokazalo na terenu, moglo je biti domaćeg slavlja i s obzirom na to kako su se stvari odvijale tijekom utakmice, sve do preokreta splitskih Bijelih u završnici.

Nakon nastupa na proslavi u Opuzenu, Hajduk će kompletirati redove nakon stanke zbog reprezentativnih nastupa. Potom na red dolazi susret s Rijekom na Rujevici u nastavku prvenstva, u nedjelju s početkom u 15 sati u 11. kolu SuperSport HNL-a.

Autor:Dnevno.hr/I.K.