Hajduk u odličnom prvom poluvremenu torpedirao Goricu, pritisak je sada na Rijeci i Dinamu

Autor: Dnevno GIŠ

Hajduk je nadmoćnom igrom preuzeo vrh SuperSport HNL-a, a momci Mislava Karoglana su u prvom poluvremenu razbili nemoćnu Goricu s tri gola u mreži 0:3 i tako prebacili pritisak na Rijeku i Dinamo.

Utakmica u Velikoj Gorici kasnila je desetak minuta iz dosta bizarnog razloga, naime golovi na jednoj i drugoj strani bili su niži nego što je propisano, no problematika se ubrzo riješila.

I tada je krenuo Hajduk, prvo se odmah u prvoj minuti poskliznuo Krovinović u izglednoj situaciji, a nakon što prvih 15 minuta pritiska nije dalo gol bili su prepustili loptu Gorici i tada došli do vodstva od 1:0, kada je u 22. minuti nakon kornera Benrahoua zabio Livaja.

Greške Banića

Nakon gola Hajduk nije posustao, ali je opet prividno dao loptu gostima, a onda je zabio Benrahou u 31. minuti nakon greške Banića, da bi točku na i stavio Pukštas u 41. minuti sureta, nakon još jedne greške golmana domaćih. Golove pogledajte OVDJE

Drugo poluvrijeme je očekivano bilo lošije, Hajduk se postavio u blok dok je Gorica nešto pokušavala, da bi na kraju utakmice igrači Hajduka promašili nemoguće i tako spasili domaće od većeg poraza.

Hajduk je sada prvi na tablici s 55 bodova, dva više od Rijeke i sedam od Dinama, koji ima dvije utakmice manje. U nedjelju se od 15 sati igra derbi kola na Rujevici Rijeka – Osijek, dok od 17 sati i 30 minuta Dinamo na Maksimiru dočekuje Slaven Belupo i tu utakmicu možete pratiti u tekstualnom obliku na našem portalu.

Gorica – Hajduk 0:3

90’+3 Kraj utakmice sigurna pobjeda Hajduka, koji je bio nadahnut u prvom poluvremenu i s tri gola torpedirao nesigurnu Goricu i njenog golmana Banića… Golove pogledajte OVDJE

90′ Šut Livaje, preko gola, ostaje nam još sudačka nadoknada

88′ Igrači Hajduka kao da su se sažali nad Goricom, sada je Kalik promašio prazan gol

86′ Evo napokon malo uzbuđenj, Sahiti do Krovinovića koji puca u Banića, odmah nakon toga puca Prpić, ali Maloča spašava sa crte

85′ Još pet minuta jednog nezanimljivog poluvremena…

79′ Hajduk je skoro došao i do četvrtog pogotka, ali je Livaja promašio nemoguće nakon dodavanja Sahitija

73′ Evo napokon domaćih, Pršir je ubacio iz slobodnog udarca, ali Leš kasni na loptu

70′ Gorica nešto aktivnija, ali bez neke izražene prilike

62′ Izmjene u Hajduku

60′ Hajduk i daje moćniji, no izgleda kako ćemo čekati zajedno kraj susreta, sve je riješeno, ali će Hajduk probati zabiti još koji gol, Livaja za Krovinovića, pokraj gola

52′ Prvi pokušaj u drugom poluvremenu, Krovinović preko gola

50′ Očekivano bez nekih događanja u prvih pet minuta, Hajduk ima sigurno vodstvo, Gorica je nemoćna

46′ Počelo je drugo poluvrijeme u Velikoj Gorici

45′ + 1 Kraj prvog poluvremena u kojem je najvjerojatnije riješen pobjednik susreta, Hajduk je trenutno vodeći s dva boda ispred Rijeke, koja sutra igra na Rujevici protiv Osijeka…Golove pogledajte OVDJE

41′ Golll Hajduk zabija Pukštas nakon još jedne greške Banića

40′ Hajduk ima potpunu inicijativu u prvom poluvremenu, Gorica bezopasna

31′ Golllll Hajduk, zbija sada asistent Benrahou, golu je prethodila greška vartara domaćih Banića

30′ Gorica sada ima loptu u nogama, ali su dosta jalovi prema naprijed, Hajduk čeka kontru za povećnje vodstva

22′ Golllll Hajduk, Livajaaa, Benrahoua iz kornera, u skoku je bio najviši Livaja

20′ Utakmica se malo primirila, a teren je sklizak, što je najbolje osjetio Krovinović još u prvoj minuti, kada se poskliznuo u odsutnom trenutku pred Banićem

15′ Hajduk je očekivano krenuo po rani gol u Velikoj Gorici, no bili su još bez šuta u okvir vrata, Gorica se brani i nešto pokušava preko Rukavine

14′ Dajaku do Krovinovića, čiji šut prolazi pokraj gola

13′ Korner za Hajduk

10′ Prošlo je prvih deset minuta bez većih uzbuđenja, Hajduk ima početnu inicijativu

3′ Već prvi žuti za igrače Gorice

1′ Krenula je utakmica nakon 10-ak minuta kašnjenja

Utakmica još nije počela, naime prilikom mjerenja visine oba gola u Velikoj Gorici, otkriveno je odstupanje od deset centimetara. Problem se rješava, ali  momčadi nisu izašle na teren.

____________________________________________________________________________________________________________

Gorica: Banić – Munksgaard, Maloča, Krizmanić, Štiglec – Pršir, Mrzljak – Mitrović, Lazarov, Rukavina – Matavž

Hajduk:  Lučić – Mikanović, Šarlija, Elez, Diallo – Pukštas, Sigur, Krovinović – Benrahou, Livaja, Dajaku

Druga utakmica subotnjeg programa SuperSport HNL-a donosi nam sraz u Turopolju između domaće Gorice i Hajduka s početkom u 17 sati i 10 minuta.

Stadion u Velikoj Gorici je rasprodan kao i svaki put kada Hajduk gostuje kod manjih klubova u HNL-u, koji nemaju veliku domaću bazu navijača pa ih navijači splitskog kluba pohode u velikom broju.

Baš se oko toga razvila polemika, jer Gorica je objavila kako su rasprodane karte za domaću tribinu, što nije dobro sjelo navijačima Hajduka, koji su uvjereni kako su zakinuti za karte za današnju utakmicu.

Problemi Hajduka

Kiša koja pada u Zagrebu i okolici pošteno je natopila teren u močvarnom Turopolju, tako da će Hajduku, koji je jača momčad od Gorice, trebati puno više zalaganja na teškom terenu, koji uvijek pogoduje slabijoj momčadi.

No teren je najmanji problem za Mislava Karoglana, koji na ovoj utakmici neće moči računati na Darija Melnjaka, Ivana Perišića, Mihaela Žapera, Filipa Uremovića i Josipa Brekala.

S druge strane domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Ndockyta, Vujnovića i Soldu, tako da će treneri imati pune ruke posla kako iskombinirati postave u kišnoj Velikoj Gorici

Usporiti Hajduk

“Slijedi nam utakmica protiv protivnika koji je u borbi za prvaka i koji će napuniti stadion s velikim brojem naših navijača i to će za nas biti dodatan motiv da u tom ambijentu usporimo Hajduk, a ubrzamo naš izlazak iz krize. Vjerujem da ćemo ovoj utakmici dati dobar pečat bez obzira na to što u nju ulazimo u negativnom nizu. Iz te utakmice možemo samo jako puno dobiti. Igrači su svjesni svega i nije im lako što se nalazimo u takvoj situaciji, ali oni nisu klonuli, rade svoj posao i vjerujem da će ih to nagraditi protiv Hajduka”, rekao je Trener Gorice Dinko Jeličić.

“Gorica je šesta momčad lige, u zadnjoj utakmici u Velikoj Gorici smo poraženi, moramo biti na visokom nivou za pobijediti bilo koga na gostovanju. Momci su svjesni toga, nema nikakvog opuštanja. Rekli smo i da će Rudeš prije ili poslije nekoga pobijediti. HNL je ozbiljna liga, igrači koji se vrate izvana jako se iznenade. To je zanimljivo, koliko se nekim igračima teško nametnuti. Iznenade se koliko je tvrdo i taktički kvalitetno”, izjavio je pred utakmicu Karoglan.