HAJDUK ŠOKIRAN: Kakav udarac za Bijele, a što su sve napravili sami sebi!

Hajduk je u 12. kolu hrvatskog prvenstva na Šubićevcu doživio bolan poraz u borbi za vrh ljestvice. Domaći Šibenik svladao je splitske Bijele s 2:0, a uz dva gola Šibenčana, na ovakav rezultat utjecali su i nespretni gosti koji su imali puno dobrih šansi, ali nisu zabili ništa.

U tome je važnu ulogu odigrao domaći golman Lovre Rogić, bio je vrlo raspoložen, no nekoliko puta pomagali su mu i udarci protivničkih igrača koji jednostavno nisu bili dovoljno precizni.

Šibenik je slavio s po jednim golom u svakom poluvremenu. U 25. minuti strijelac je bio David Mina, a u 84. je iz penala na 2:0 povisio Mario Ćurić.

Izostanak Livaje – nenadoknadiv

Hajduk je, tako, doživio razočaranje u utakmici u kojoj nije imao Marka Livaju. Hrvatski reprezentativac morao je pauzirati prisilno, zbog tri žuta kartona u ranijem dijelu prvenstva, a njegov izostanak donio je nastup Bijelih bez zabijenog gola i gostujući poraz.

Nakon ovog rezultata, Hajduk ima četiri boda zaostatka za Rijekom i Osijekom koji su izjednačeni na vrhu ljestvice. Ispred Bijelih je i Dinamo. Zagrebački Plavi imaju tri boda više od Splićana, uz utakmicu manje.

Osijek uspješan u gostima

U prvoj utakmici nedjeljnog programa, Osijek je u Koprivnici s 2:0 slavio protiv Slaven Belupa. Momčadi Nenada Bjelice su pobjedu donijeli golovi Amera Hiroša (22′) i Darka Nejašmića (45′).

Šibenik – Hajduk 2:0

90’+5 – Završena je utakmica na Šubićevcu. Šibenik je slavio s 2:0.

90′ – Hajduk je na ulasku u 90. minutu poslao loptu u mrežu, ali nema smanjenja na 2:1, dosuđeno je zaleđe. Lopta se od Melnjaka odbila u gol nakon što je bio u poziciji koja nije dozvoljena.

84′ – GOOOL! Mario Ćurić je iz penala zabio za 2:0 za Šibenik!

82′ – Penal za Šibenik! Katić i Bedoya bili su u kontaktu u 16-ercu, sudac Lovrić je odmah pokazao prema bijeloj točki, a nakon provjere, odluka je ostala na snazi.

77′ – Rogić je još jednom obranio Ljubičiću, izvukao je loptu ispod grede nakon udarca glavom mladog Hajdukovog napadača.

73′ – Što je sada iz blizine sve promašio Hajduk! Simić je prvo glavom pucao u stativu, a zatim Katić puca u Rogića – pa potom i Ljubičić u Rogića, nevjerojatna serija u kojoj Bijeli nisu izjednačili…

71′ – Ljubičić je pucao iz sredine 16-erca. Otišlo je pokraj gola, a ponovno je ‘mirisalo’ na Hajdukovo poravnanje na 1:1.

70′ – Rogić je na golu Šibenčana odbio loptu u još jednoj prijetnji Hajdukovih igrača.

67′ – Evo i velike šanse za Hajduk u drugom poluvremenu! Ljubičić je iz blizine glavom promašio još jednu sjajnu priliku Bijelih, gosti sada imaju već puno razloga žaliti, a vrijeme brzo ide, već je sredina drugog dijela.

52′ – Šibenik je povukao kontru, probao ju je novim golom zaključiti Marin Jakoliš, a Kalinić je izvukao Hajduk odbijajući loptu u korner.

46′ – Jens Gustafsson je iz igre povukao Čolinu i Diamantakosa, u drugom poluvremenu igraju Kačaniklić i Ljubičić.

46′ – Ušli smo u drugih 45 minuta u kojima će Hajduk tražiti povratak u ovu utakmicu.

45’+1 – Završeno je prvo poluvrijeme na Šubićevcu.

44′ – Sjajna obrana Rogića za domaće – Diamantakos je opasno pucao glavom, a golman Šibenika bio je na pravom mjestu za svoju momčad i odbio je loptu u korner.

37′ – Marin Jakoliš bio je na lopti i pucao je s 13-14 metara, lopta je od bloka Čoline otišla u korner.

25′ – Šibenikov Kolumbijac je vrlo lijepim udarcem s lijeve strane kaznenog prostora svladao Kalinića, domaći imaju 1:0!

25′ – GOOOL! Šibenik vodi, zabio je David Mina!

20′ – Ozlijeđenog Krovinovića zamijenio je Atanasov.

18′ – Filip Krovinović je pao, a onda i teško odšetao s terena, problemi za Hajduk i njegovog otprije ozljedom ‘načetog’ veznjaka…

16′ – Golema šansa i za Šibenik! Katić je skoro zabio autogol iz blizine, pogodio je stativu i ostalo je 0:0!

15′ – Velika šansa za Hajduk! Stipe Biuk je u sredini kaznenog prostora prvo promašio loptu u čistoj prilici, a zatim, iz drugog pokušaja, pogodio je Diamantakosa od kojeg se lopta odbila u gol-aut.

13′ – Diamantakos je bio pred golom Šibenika, probao je prsima spustiti loptu na nogu, ali ‘pročitao’ ga je Batarelo koji je izbio loptu prije udarca Hajdukovog Grka.

7′ – Krovinović je uletio u kazneni prostor, pucao je nakon što ga je pronašao Melnjak, a lopta je otišla preko gola.

2′ – Hajduk je već imao lijepu priliku – Krovinović je pronašao Biuka, a udarac mladog aduta Bijelih s lijeve strane kaznenog prostora otišao je pokraj gola.

1′ – Počela je utakmica u Šibeniku!

Sastav Šibenika:
Rogić, A. Jakoliš, Batarelo, Perić, Čurić, Rak, Bačelić-Grgić, Mina, Marin, M. Jakoliš, Delić.

Sastav Hajduka:
Kalinić, Lovrencsics, Simić, Katić, Čolina, Sahiti, Fossati, Melnjak, Biuk, Krovinović, Diamantakos.

Uoči utakmice, u Šibeniku su vladale velike mjere opreza kako ne bi izbili neredi po dolasku Torcide u grad.