Hajduk se teško izborenom pobjedom protiv Gorice oprostio od Poljuda

Autor: GIŠ

Hajduk se u zadnjoj ovosezonskoj utakmici pred svojim navijačima protiv Gorice na solidno ispunjenom Poljudu oprostio od Torcide teško izborenom pobjedom protiv Gorice 2:1 i tako doveo do pred sam kraj jednu sezonu punu preokreta, u kojoj su nakon jesenskog naslova bijeli pali na proljeće i završili na trećem mjestu iza Dinama i Rijeke.

Gorica se na Poljud nije došla braniti, igrači Rajka Vidovića cijelu utakmicu dobro su parirali igračima Hajduka i poveli su u golom Gabriela Rukavine u 23. minuti, koji je pogodio s negdje 11 metara šutom koji nije bio jak, ali je prevario Buljana, koji je mogao i bolje reagirati. Kod Hajduka agilna je bila lijeva strana s Ivanom Perišićem, koji je zaigrao do početka kao kapetan i pokazao kako se vraća u formu pred Euro.

No vodostvo gostiju nije dugo stajalo, kada je u 30. minuti zabio Trajkovski za izjednačenje Hajduka i s tim rezultatom otišlo se na odmor. Prvo poluvrijeme bilo je dosta izjednačeno, tako da je tih 1:1 bio najrealniji rezultat. Golove pogledajte OVDJE.

Oproštaj s pobjedom

Drugo poluvrijeme nije bilo previše zanimljivo skoro dobrih 20 minuta, Gorica je stala u blok ispred igrača Hjaduka koji nisu imali ideju kako ih probiti, a Rukavina je stalno prijetio iz kontri, tako da je sve mirišalo na nulu.

Ipak u 64. minuti Hajduk je poveo. Mladi Luka Jurić dodao je loptu do Rokasa Pukštasa u sredini šesnaesterca gostiju, koji se uspio orenuti i pucati, a lopta je u svojem putu prema mreži odbila od Štigleca i prevarila Radoševića za vodstvo domaćih. Do kraja susreta još je jednom probao Pukštas, ali njegov šut u bliži kut hvata golman gostiju, da bi pred sam kraj buljan obranio neugodan udarac napadača Gorice.

Hajduk je tako sezonu završava na trećem jestu, pred bijelima je još gostovanje u Zagrebu protiv Lokomotive, a Gorica će sezonu završiti na osmom mjestu ispred Slaven Belupa i već odavno drugoligaša Rudeša.

HAJDUK – GORICA 2:1

Hajduk: Buljan – Uremović, Šarlija, Diallo – Perišić, Krovinović, Pukštas, Moufi – Brekalo, Jurak, – Trajkovski

Gorica: Radošević – Munksgaard, Maloča, Matković, Štiglec – Pršir, Soldo – Majstorović, Lazarov, Rukavina – Jurić

____________________________________________________________________________________________________________

90′ + 3 Kraj utakmice, Hajduk je dosta teško pobijedio Goricu s 2:1 i tako se oprostio od svojih navijača na Poljudu za ovu sezonu

90′  Igrat će se tri minute sudačke nadoknade, puca sad Blummel, ali Buljan lijepo brani

89′ Pokušaj igrača Gorice, preko gola

88′ Zaredali su sada prekršaju, Torcida pjeva na tribinama u oproštaju od sezone

84′ Pokušao je Pukštas iznenaditi sad obranu Gorice petom, ali Radošević kupi ispred Kalinića

81′ Dobra akcija Hajduka, lopta je došla do Pukštasa na lijevoj strani, koji puca snažno u bliži kut, ali ravno u Radoševića

80′ Još deset minuta do kraja susreta, plus sudačka nadokada, mijenja opet Gorica, ulazi Matavž

79′ Izlazi mladi Luka Jurak, ulazi Ofoe

77′ Gorica u polukontri, lopta dolazi do Lazarova, koji pokušava nekavo čudno proigravanje, samo do Buljana

74′ Korner za Goricu, nakon kratkog dodavanja centaršut, pa povratnu loptu glavom kupi Buljan

70′ Izlazi Perišić, ulazi Melnjak nakon teške ozljede, ulazi i Skoko izlazi Trajkovski, izlazi Rukavina kod Gorice ulazi Blummel

68′ Prekršaj Muffija na Rukavini, mladi napadač Gorice i strijelac je dosta često na travnjaku

67′ Kontra Gorice, ali mladi Jurak je zaustavio Rukavinu, kontra Hajduka bez učinka

64′ Gollll Hajduk, zabio je Pukštas, mladi Jurić je dodao Pukštasu, koji puca s negdje 11 metara, lopta se odbija od Štigleca i vara Radoševića, Hajduk vodi

62′ Pokušao je Jurić za Goricu s 16 metara, ali blag udarac, kupi Buljan

60′ Trajkovski je izgubio jednu loptu na sredini od Solde, kojeg je zaustavio prekršajem s leđa naon toga i dobio je prvi žuti na utakmici

58′ Pokušali su Kalinić i Brekalo, ali oba udarca završavaju u bloku igrača gostiju

57′ Izlazi Diallo ulazi Nikola Kalinić

54′ Ozlijedio se Diallo u jednom skoku

53′ Perišić s lijeve strane, ubačaj Trajkovski vraća u sredinu. ali igrači gostiju čiste

52′ Pokušava Gorica, no prizemni centaršut lagano je pokupio Buljan

51′ Kombinirao je Hajduk po desnoj strani, lopta dolazi do Juraka koji pokušava lijevom nogom, no neprecizno

49′ Ubacio je Diallo s lijeve strane, skok Muffija, no preko gola

48′ Slobodan udarac za Brekala s desne strane, loše u živi zid samo aut

46′ Počelo je drugo poluvrijeme na solidno ispunjenom Poljudu, umjesto Šarlije kod Hajduka ušao Elez

46′ + 1 Kraj zanimljivog prvog poluvremena na Poljudu, gdje je Gorica prvo povela preko Rukavine, da bi Trajkovski izjednačio za miroljubivih 1:1 na poluvremenu. Golove pogledajte OVDJE

45′ Igrat će se još sudačka nadoknada od jedne minute

44′ Pokušao je sad mladi Jurak s negdje 16 metara s desna, ai udarac je oslabio u bloku, lako kupi golman gostiju

43′ Pokušala je sad Gorica, no centaršut Jurić glavom upućuje visoko preko gola

40′ Još pet minuta do kraja prvog poluvremena, uz sudačku nadoknadu, na travnjaku leži strijelac za Goricu Gabriel Rukavina

38′ Ubačaj Brekala, igrači Gorice čiste, no Hajduk i dalje inzistira

30′ Gollll Hajduk Trajkovski!!! Mouffi je probio desnu stranu, povratno je dao za Trajkovskog, koji zabija pored nemoćnog Radoševića

26′ Ubačaj Perišića, Mouffi glavom daleko od gola

23′ Gollll Gorica, Gabirel Rukavina!!! Soldo je nabacio s desne strane, Rukavina je propustio loptu do Štigleca, koji mu je vraća u sredinu, napadač Gorice puca, a lopta prolazi tik uz vratara Buljana

21′ Ukazuje se pomoć Munksgaardu, koji će biti zamijenjen, Hajduk čisti nakon kornera Gorice, ulazi za goste Sagna

20′ Korner za Goricu

16′ Brekalo je krenuo sam po desnoj strani nakon kombinacije s Jurakom, ušao u šesnaesterac gostiju, no puca pokraj gola

12′ Hajduk nakon kornera pritišće Goricu, pokušali su bijeli ubačajima, ali na kraju zaleđe

11′ Diallo i Perišić kombiniraju po lijevoj strani, korner za Hajduk

10′ Hajduk u otvaranju susreta najviše igra preko lijeve strane i Ivana Perišića, no za sad nije bilo prave šanse za pogodak, iako bili pritišću Goricu

7′ Novi korner za Hajduk, ali gol aut

6′ Puca Brekalo s negdje 18 metara, iz bloka u korner, Gorica opet čisti

4′ Pokušao Hajduk preko Perišića, ali čiste igrači Gorice

3′ Prvi udarac prema golu imali su gosti, no nije bilo precizno

1′ Počela je utakmica na Poljudu, u sastavu je i mladi junior Luka Jurak

Hajduk protiv Gorice na Poljudu u nedjelju od 17 sati zatvara sezonu na njegovom stadionu, a Majstori s mora i ove godine morat će se zadovoljiti barem s izlaskom u Europu, dok za nešto više uvijek postoji sljedeća sezona. Ova utakmica u Splitu nema nikakav natjecateljski značaj, barem što se tiče pozicije na tablici SuperSport HNL-a, ali sportski je željeti pobijediti pa bi to trebala bit nit vodilja za igrače obje momčadi.

Hajduk će najvjerojatnije izaći u dosta šarolikom sastavu, trener Jure Ivanković može bez problema iskušati kako bi se mladići iz juniorskog pogona snašli protiv uvijek neugodne Gorice, a i primjer Dinama protiv Slavena pokazuje zapravo jedini pravi put za naše klubove, jer još dugo neće imati novac za neka značajna inozemna pojačanja, koja se ne mogu pronaći u domaćem kadru.

O propuštenoj sezoni Hajduka pun se već pisalo, neki igrači već su na godišnjem odmoru, oni koji istječe posudba sigurno nisu unutra, već razmišljaju kuda i kako nakon što im istekne ugovor u Splitu, a ozlijeđeni igrača Hajduk ima skoro više nego prvotimaca. Nadamo se kako će igrači Jure Ivankovića ipak smoći snage i pokazati lijep nogomet na oproštaju sezone od svojih tribina, a onda o kolovoza kreće nova nada, a valjda će se do tada znati i s kim i kako.

Stabilan prvoligaš

Gorica isto na Poljud dolazi oslabljena za nekoliko prvotimaca, a igrači iz najvećeg grada u Turopolju ove sezone već su zapaprili svima pa nema razloga da ne pokušaju i danas opet Hajduku nanijeti novu pljusku. Početkom sezone na zalasku Gorica je bila opasan suparnik po sve najjače klubove u HNL-u, no proljetni dio igrači Rajka Vidovića nisu odradili na visokoj razini.

Ipak Gorica je prerasla u jednog stabilnog prvoligaša, što i nije teško kada u ligi imate momčad poput Rudeša, koja nažalost nije mogla adekvatno parirati skoro nikome ove sezone u najvišem rangu našeg nogometnog natjecanja, no pobjedom protiv Hajduka momčad iz Velike Gorice izjednačila bi se s Istrom na sedmo mjestu ljestvice.

Zadnju utakmicu sezone Hajduka na njegovom Poljudu protiv Gorice, koja počinje od 17 sati možete pratit na programu HRT2 i u tekstualnom obliku na našem portalu.

Poznati nogometaš dobio poziv za Bljesak i otišao ratovati: Zabio Ajaxu, pa završio kao konobar