Hajduk s tri gola Gorici na Poljudu potvrdio jesenski naslov

Autor: Dnevno GIŠ

Hajduk je uvjerljivo odigrao zadnju utakmicu jesenskog dijela prvenstva na Poljudu i Bili su Goricu otpratili put Turopolja s tri gola u mreži, a moglo ih je biti i više.

Od samog početka utakmice Hajduk se postavio kao momčad koja kontrolira loptu i ritam, da bi u 20. minuti Dajaku zabio za 1:0 na lijepo dodavanje Livaje.

Do kraja prvog poluvremena Hajduk je i dalje držao posjed, dok su se gosti iz Gorice trudili nešto napraviti, no nisu ozbiljnije zaprijetili Lučiću.

Pali u pet minuta

Drugo poluvrijeme Hajduk je otvorio napadački s željom da što prije zabije i zatvori utakmicu, a nakon nekoliko šansi u 64. minuti zabija Žaper, kojem je to prvijenac u dresu Majstora s mora.

Samo pet minuta kasnije Sahiti zabija za 3:0 i time potvrđuje pobjedu Hjaduka i prezimljenje na prvom mjestu SuperSport HNL-a, prvi put nakon 2004. godine.

Hajduk sada ima 39 bodova, sedam više od drugoplasirane Rijeke, koja ima utakmicu manje i čak 12 bodova više od trećeg Dinama, koji ima tri utakmice manje.

Hajduk – Gorica 3:0

HAJDUK: Lučić – Sigur, Šarlija, Uremović, Diallo – Pukštas, Žaper, Krovinović – Sahiti, Livaja, Dajaku

GORICA: Banić – Munksgaard, Maloča, Krizmanić, Štiglec – Mrzljak, Soldo – Raspopović, Pršir, Mitrović – Vujnović

____________________________________________________________________________________________________________

90′ + 2 Završena je utakmica. Hajduk je pobijedio 3:0 i time potvrdio naslov jesenskog prvaka

86′ Hajduk niže prilike, Kalik pokraj gola

83′ Hajduk se razigrao, ali ovaj put Banić brani udarac Ofoea

78′ Zaredale izmjene, Hajduk je potopio Goricu u samo pet minuta

69′ Gollll Hajduk!!!! Zabija Sahiti. Banić se pogubio i otišao u izlet u prazno i Sahitiju ga nije teško biti lobati za 3:0

64′ Goolllll Hajduk Žaper!!!! Banić je krivo procijenio centaršut, Žaper dolazi do lopte prije njega i glavom zabija prvijenac za Bile…Gol pogledajte OVDJE

60′ Hajduk i dalje kontrolira utakmicu

54′ Ponovno Hajduk, Banić hvata neugodan centaršut Pukštasa

53′ Hajduk je pokušao kontru, ali pas Livaje je neprecizan

48′ Pogriješio je Banić, ali udarac Pukštasa je neprecizan

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ + 1 Kraj prvog poluvremena, u kojem je Hajduk poveo i potom kontrolirao utakmicu

42′ Prilika za Hajduk, Dijaku do Livaje, koji nije stigao do lopte

40′ Opet ubačaj gostiju, korner

35′ Gorica ima veći posjed u ovom dijelu utakmice, ali Hajduk ima ono bitno, gol prednosti

27′ Pokušava Gorica, ali čisti Uremović

20′ Goooolllll Hajduk!!!! Dajaku zabija za 1:0 na asistenciju Livaje… Gol pogledajte OVDJE

15′ Nakon početnih prilika Hajduk drži loptu u nogama i traži put prema Baniću

10′ Hajduk ima inicijativu, ali i Gorica je zaprijetila

5′ Krovinović pucao nakon dodavanja Livaje, neprecizan

2′ Zaprijetila Gorica, Lučić brani

1′ Počela je utakmica na Poljudu

Hajduk je na korak do osvajanja jesenjeg dijela prvenstva SuperSport HNL-a, a u subotu od 17 sati i 30 minuta na tom putu pokušat će mu se ispriječiti uvijek neugodna Gorica.

Gosti iz glavnog grada Turopolja, Velike Gorice najugodnije su iznenađenje prvenstva, tijekom jesenskog dijela prvenstva dobili su i Hajduk i Dinamo, a trenutno su na četvrtom mjestu na ljestvici.

“Hajduk je u pozitivnom nizu, atmosfera je dobra i na valu toga će sigurno napraviti sve da se niz nastavi. Očigledno je trener Karoglan to sve malo probudio. S druge strane, mi ćemo pokušati sve da ga poremetimo. Imamo svoje ambicije, želje i vjerujem da ćemo dobro odgovoriti u subotu”, istaknuo je pred utakmicu trener Gorice Jeličić.

Nastavak niza

Od kada je Mislav Karoglan preuzeo Hajduk, klub s Poljuda niže pobjede i to one bite u takozvanim malim utakmicama, koje na kraju donose naslov prvaka.

Ono što je više nego očito, Hajduk je ponovno jak povratkom Rokasa Pukštasa, a Karoglan je prije Gorice izjavio:

“Očekujem kvalitetnu Goricu, igraju kroz presing, tu su stvarno kvalitetni. Primili su samo devet golova u prvenstvu, pretendenti su za Europu. Sviđa mi se kako igraju, čeka nas izuzetno teška utakmica. Imamo plan za svakog protivnika, moramo se prilagoditi planu, kada možemo pritisnuti to i napraviti”, rekao je trener Hajduka.

Čudesni Hrvat probija se težim putem: S Mamićem zaratio, neki ga vide kao pravi izbor za Vatrene

Autor:Dnevno GIŠ