Hajduk mora po pobjedu na Poljudu s problemom na koji nisu računali

Autor: Ivor Krapac

Nakon što im je prvo udarac zadala Istra 1961, a potom Gorica, Hajduk se nakon turbulencija i podizanja atmosfere u momčadi danas mora podignuti i na terenu. Na Poljudu u devetom kolu SuperSport HNL-a gostuje Lokomotiva, utakmica će početi u 19:15 sati, a prije nego krene, problem predstavlja kiša koja je u prvom dijelu dana u Splitu baš uporna.

Zbog jake kiše i natopljenog terena, privremeno je morala biti prekinuta utakmica juniora Hajduka u prvenstvu, u sedmom kolu, također protiv Lokomotive. Prekid se dogodio na pomoćnom terenu na Poljudu, na umjetnoj travi, u situaciji u kojoj je lopta zbog natopljene podloge teško mogla odskakati i nije bilo druge opcije nego da igrači privremeno odu u svlačionice.

Na nastavak utakmice čekalo se više od pola sata. Nalet kiše je prošao pa se moglo ponovno igrati.

Što će čekati prvu momčad?

S obzirom na loše vrijeme koje je utjecalo na utakmicu mlade momčadi splitskih Bijelih, nije lako niti prvoj momčadi Hajduka koja će večeras biti u akciji u svojem nastupu u prvenstvu.

Na Poljudu se već znalo događati da na dijelovima terena bude problema zbog lokvi ako padne jaka kiša, no za igrače ostaje nada da će to uspjeti riješiti drenaža, da uvjeti budu što bolji dok će se boriti za pobjedu nad gostima iz Zagreba.

Za Ivana Leku i za momčad, nema drugog izbora nego da protiv Lokomotive pobijede i time se vrate na uspješniji put za Hajduk prije derbija protiv Dinama tjedan kasnije, u nedjelju, 1. listopada, također na Poljudu.

Što se utakmice juniora Hajduka i Lokomotive tiče, jaka kiša utjecala je na igrače koji su morali čekati nastavak dvoboja u svlačionicama, ali imala je utjecaj i na posjećenost ovog dvoboja.

Na susret na pomoćnom terenu na Poljudu nije došlo puno gledatelja, a uvjeti za igru bili su takvi da se prije prekida nije moglo vidjeti puno.

Taj prekid dogodio se u ranoj fazi utakmice, u 13. minuti, bez gola na bilo kojoj strani.

U nastavku utakmice Hajduk je došao do pobjede golovima Duje Reića u 59. minuti i Marina Ćalušića u trećoj minuti sudačke nadoknade na kraju susreta.

Pobjeda juniora Hajduka nad Lokomotivom! 👏💪❤️💙

Objavljuje HNK Hajduk SplitSubota, 23. rujna 2023.

Ovom pobjedom, juniori Hajduka su se približili vodećoj Lokomotivi na dva boda zaostatka u borbi za vrh.

Mlada momčad splitskih Bijelih je sada barem privremeno druga. Ima bod više od Osijeka i Dinama, koji su s utakmicom manje.