HAJDUK DOMINIRAO, POVRATAK LEGENDE VATRENIH: Livaja opet blistao, sjajan i mladi napadač

Hajduk je došao do pobjede nad Belišćem i osigurao je nastup u četvrtfinalu Kupa Hrvatske. Momčad Jensa Gustafssona je u gostima s 5:1 bila bolja od nekadašnjeg prvoligaša, današnjeg člana 3. HNL – Istok, a glavne uloge u dolasku do pobjede imali su Marko Livaja i Marin Ljubičić.

Livaja se istaknuo s tri gola, a 19-godišnji Ljubičić bio je strijelac dva puta u Hajdukovom proboju do četvrtfinala. U dolasku do pobjede, svih 90 minuta na golu odradio je Danijel Subašić, legendarni golman hrvatske reprezentacije koji se nedavno vratio među splitske Bijele i u Belišću je imao prvu povratničku utakmicu na vratima.

Poslije prolaska osmine finala, splitski Bijeli će novog protivnika saznati na ždrijebu koji će biti održan u petak.

Hajduk rano zabio, Belišće razveselilo domaće

Dvoboj u Belišću imao je dva rana gola. Za Hajduk je u četvrtoj minuti zabio Livaja, ali ubrzo potom veselili su se i navijači domaće momčadi. Minutu poslije prvog gola na utakmici stiglo je izjednačenje na 1:1. Strijelac je bio Silvio Anočić, 24-godišnji bek s iskustvom iz talijanske Rome.

Ipak, domaći nisu izdržali u egalu do kraja prvog poluvremena. U 35. minuti stiglo je novo Hajdukovo vodstvo, za koje se svojim prvim golom na utakmici pobrinuo Ljubičić.

Bijeli sve riješili

Drugih 45 minuta donijelo je rješenje svih dvojbi o momčadi koja će proći u četvrtfinale. Livaja je u 56. minuti povisio Hajdukovo vodstvo na 3:1, Ljubičić je dvije minute kasnije bio strijelac za tri gola razlike, a Livajin završni pečat stigao je njegovim trećim golom, u 68. minuti.

Poslije ove pobjede, Hajduk će započeti pripremu za novu prvenstvenu utakmicu, u nedjelju protiv Slaven Belupa u Koprivnici.