Gvardiol je mogao ispisati povijest Premier lige: Odbio je i oduševio javnost svojom skromnošću

Autor: I.L.

Nogometni svijet divi se Jošku GvardioluFantastični vatreni zabio je peti gol u zadnjih mjesec dana i oduševio nogometni svijet. U pobjedi Manchester Citya nad Fulhamom 4:0 hrvatski branič postigao je dva gola i tako približio “građane” obrani naslova.

U 13. minuti susreta hrvatski se reprezentativac sjurio s lijeve strane prema sredini, odlično ga je proigrao Kevin De Bruyne, a onda se Joško oslobodio čuvara i prizemenim udarcem zatresao Fulhamovu mrežu.

Drugi pogodak zabio je u 71. minuti susreta, kada ga je nakon akcije iz kornera pronašao Bernardo Silva na drugoj vratnici. Joško se sjajno snašao i pospremio loptu u mrežu pokraj Lena za 0:3.

Skromnost

Konačnih 4:0 City je postigao iz penala, a zabio je Alvarez. Međutim, navijači su primijetili nešto nevjerojatno. Suigrači su tražili da Gvardiol puca penal i tako postane prvi branić u povijesti Premier lige koji je zabio hattrick, ali vatreni je to odbio.

“Malo smo diskutirali o tome da ja izvedem penal, naravno da bih to volio, ali znamo tko je izvođač penala. Na kraju je to bio Julian Alvarez, sretan sam radi njega što je zabio”, objasnio je Gvardiol nakon utakmice.

Jasno je rekao da je momčad iznad svega i sa svojom skromnošću oduševio navijače. Danas je došao do svog petog gola ove sezone, a svih pet zabio je u zadnjih mjesec dana. Sjajna forma za jednog lijevog beka koji je prirodno stoper.

Dalić dao podršku Baby Lasagni: ‘Pokazao je da mali mogu biti veliki’