Fifa

Francuzi slavili u Sarajevu, Srbija i Slovenija igrale 1:1

Autor: hina

Francuzi su pobijedili pogocima Benzeme i Maloude, te su tako ostvarili iskupljenje nakon domaćeg poraza od Bjelorusa, koji u Minsku danas nius uspjeli pobijediti Rumunje.

Nogometaši Francuske slavili su u skupini D kvalifikacija za EURO 2012 u Sarajevu BiH s 2:0, dok su nogometaši Engleske, Nizozemske i Njemačke zabilježile uvjerljive pobjede.

Francuzi su pobijedili pogocima Benzeme i Maloude, te su tako ostvarili iskupljenje nakon domaćeg poraza od Bjelorusa, koji u Minsku danas nius uspjeli pobijediti Rumunje (0:0). Englezi su u Baselu svladali Švicarsku s 3:1, a prvi zgoditak je postigao Wayne Rooney. Pogodak je zabio i Zlatan Ibrahimović za Švedsku koja je doma s 6:0 slavila protiv San Marina, a Njemačka je kod kuće razbila Azerbajdžan s 6:1. Nizozemska je kod kuće svladala Finsku s 2:1, a sva tri zgoditka pala su u prvih 18 minuta.

U Beogradu su Srbija i Slovenija igrale 1:1, uz vodstvo Slovenaca preko Novakoviča, da bi četiri minuta prije kraja Žigić spasio domaćine od poraza. Turska je u utakmici punoj preokreta slavila kod kuće protiv Belgije (3:2), dok je veliku pobjedu ostvario Cico Kranjčar čija je Crna Gora slavila u Sofiji protiv Bugarske (1:0) pogotkom Elsada Zverotića.

Iznenađenje je i pobjeda Norveške nad Portugalom (1:0), kao i uspjeh Litve na gostovanju kod Češke (1:0).