FRANCUZI SE SPASILI NAKON DVA RANA ŠOKA: Igrač kojeg pamti Dinamo piše povijest, glavna zvijezda preokreta

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Francuska je na početku puta na Svjetskom prvenstvu došla do pobjede nad Australijom u posljednjoj utakmici dana u Katru, na stadionu Al Janoub u Al Wakrahu. Francuzi su slavili s 4:1, uz preokret nakon što se prva veselila Australija, poslije gola Craiga Goodwina u devetoj minuti.

Nedugo nakon tog šoka, aktualni svjetski prvaci pretrpjeli su još jedan, izlazak ozlijeđenog beka Lucasa Hernandeza već u 13. minuti, no slijedilo je podizanje u igri koje je vodilo do pobjede.

S dva gola, glavnu ulogu pritom je imao Olivier Giroud, kojeg je nedavno u dresu Milana u Ligi prvaka upoznao i Dinamo. U pobjedi nad Australcima, 36-godišnji napadač upisao se na semafor dva puta, u 32. i 71. minuti, čime je došao do 50. i 51. gola u reprezentativnoj karijeri. Time se izjednačio s Thierryjem Henryjem na vrhu vječne ljestvice strijelaca u francuskom nacionalnom dresu, a kako je SP tek na početku, Giroud će u Katru imati priliku samostalno izbiti na vrh.

Mbappe zabio i asistirao

Učinkovit nastup imao je i Kylian Mbappe, koji je izbio na veliku scenu na putu do naslova prije četiri godine na SP-u u Rusiji, a na početku novog velikog turnira zabio je u 68. i asistirao je Giroudu za njegov drugi gol tri minute kasnije.

Francuze je prema preokretu poveo Adrien Rabiot, koji je u 27. minuti bio strijelac za 1:1.

Nakon dolaska do tri boda, Francuska je na vrhu u skupini D. Slijede Danska i Tunis, koji su u prvom kolu odigrali bez golova, a Australci su na posljednjem mjestu nakon prvog kola.

Autor:Dnevno.hr/I.K.