(FOTO/VIDEO) RIJEKA TONE NAKON EUROPE: Pogledajte poruku junacima Oluje

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Rani dio hrvatskog prvenstva ne prolazi s dobrim vijestima za klubove koji su se nedavno oprostili od Europe ispadanjem u drugom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu. Osijek se jako muči, a na mukama je i Rijeka, koja je u četvrtom kolu, u svojem trećem ovosezonskom ligaškom nastupu, doživjela poraz u Zagrebu. Lokomotiva je na stadionu u Kranjčevićevoj slavila s 3:1.

Domaći su prva dva gola zabili u prvih 20 minuta. Na semafor su se upisali Silvio Goričan (14′) i Enis Cokaj (19′), a u obje situacije asistent je bio Sandro Kulenović. Riječane je u igru vratio Bernard Karrica, koji je u 34. minuti zabio iz lijepo izvedenog slobodnog udarca, a nakon toga, domaća momčad potvrdila je pobjedu zaslugom mladog veznjaka Jakova Antona Vasilja u 80. minuti.

Golove iz Kranjčevićeve pogledajte – ovdje.

Armada transparentom obilježila Oluju

Cijelog vikenda i ranije ovog tjedna, vodeće hrvatske navijačke skupine slavile su obilježavanje 27. godišnjice akcije Oluja. U Kranjčevićevoj je to napravila i riječka Armada, uz riječi – ‘na jarbolu tvom vije barjak sreće, čuvamo ga mi mijenjati se neće!’, s dodatkom ‘Oluja 1995 – 2022’.

Lokosi dostigli Hajduk

Nakon pobjede kod kuće, Lokomotiva sada ima šest bodova u prvenstvu, koliko i drugoplasirani Hajduk, ali splitski Bijeli su s dvije utakmice manje, uz maksimalni učinak iz dva susreta koje su odigrali. Vodi Dinamo koji ima 10 bodova u dosadašnja četiri kola.

Rijeka je ostala razočarana drugu utakmicu u nizu. Proteklog vikenda, u trećem kolu na Rujevici, Gorica je otišla kući s bodom nakon 1:1 na kraju tog susreta.

Riječani sada imaju četiri boda, a s njima, u poretku od šestog do osmog mjesta nalaze se u društvu Osijeka i Varaždina.

Nova prilika za podizanje Rijeci dolazi u narednom kolu, u kojem će na Rujevici dočekati Slaven Belupo. Lokomotiva će biti na gostujućem testu protiv Gorice koja je zasad na dnu ljestvice, s dva boda u tri ovosezonska nastupa u ligi.

Autor:Dnevno.hr/I.K.