Fantastična utakmica za kraj sezone: Hajduk ‘petardom’ pobijedio Lokomotivu

Autor: Ivan Lukač

Nogometaši Hajduka su velikom pobjedom od 5:2 nad Lokomotivom u Zagrebu zaključili svoju sezonu. Bila je to jedna fantastična utakmica u kojoj smo mogli vidjeti svega.

Hajduk je poveo u 18. minuti. Nakon kombinacije s Emirom Sahitijem na lijevoj strani, udarac prema vratima Lokomotive uputio je Aleksandar Trajkovski, a lopta se odbila od Mersinaja i prevarila Šubarića.

Gotovo isti gol vidjeli smo 20 minuta kasnije. Ponovno Trajkovski i ponovno se odbila od Mersinaja, ali ovaj puta za 2:0. Bilo je to sve od prvog poluvremena, a u nastavku nas je čekao spektakl.

Promjene stižu

U 47. minuti Hajduk vodi 0:3. Sjajno je po lijevoj strani prošao Emir Sahiti, slomio braniča Lokomotive i pogodio desnom nogom suprotni kut. Samo dvije minute kasnije Brekalo je lobom prebacio Šubarića za veliko vodstvo Hajduka.

Zatim se budi Lokomotiva. Mateo Jurić-Petrašilo je uputio povratnu loptu prema vrataru Borni Buljanu, on je loše reagirao i lopta je završila u mreži. Lokomotiva je smanjila na 1:4. 10 minuta kasnije Čop smanjuje. Fantastično je desnom nogom pogodio iz slobodnog udarca s nekih 25 metara.

Konačni rezultat postavio je Trajkovski koji je nakon ubača u 72. minuti đonom posrpremio za svoj hattrick. Pred obje momčadi su jako zanimljiva ljeta. Ne zna se tko će ostati, a tko ide, a Hajduk ne zna ni tko će voditi momčad.

Mierez potvrdio status najboljeg strijelca i odveo Osijek do pobjede

Lokomotiva- Hajduk 2:5

80- Dobar udarac Ofoea završava na vratnici.

72- GOOOOOOOLLL! Hajduk opet bježi na plus tri, a razlog tomu je treći gol Trajkovskog. Đonom je nakon ubačaja Krovinovića zabio.

65- GOOOOOOLLLL! Evo ponovno Lokomotive, još jednom iskusni lisac Čop nadmudrio je mladu obranu Hajduka.

62- Izmjena u momčadi Lokomotive. Igru je napustio Robert Mudražija, a ušao je Fabijan Krivak.

58- Utakmica je bila nakratko prekinuta zbog bakljade.

51- GOOOOOOOLLLL! Ne stignemo ni pisati koliko brzo padaju golovi. Velika greška Buljana, Čop je to iskoristio i dao malo nade domaćinima.

49- GOOOOOOOLLL! Lokomotivi prijeti debakl. Brekalo je u trku prebacio Šubarića za 4:0.

47-  GOOOOOLLLL! Na samom početku nastavka Sahiti odvodi Hajduk na plus tri.

46- Evo nas u nastavku.

45- Kraj prvog djela.

38- GOOOOOLLL! Gotovo isti gol kao i prvi. Hajduk je s lijeve strane kratko izveo slobodni udarac, obrana Lokomotive nije pazila na Aleksandra Trajkovskog koji je bio potpuno sam na vrhu kaznenog prostora i uputio snažan udarac.  Zanimljivo, oba puta se lopta odbila od Mersinaja.

31- Brekalo još jednom tuče s distance, ali Šubarić je spreman na crti.

24- Yassine Benrahou je primio loptu na vrhu peterca, okrenuo se i uputio neprecizan udarac prema vratima Lokomotive, Pukštas je glavom pokušao pospremiti odbijenu loptu, ali bilježi se promašaj.

18- GOOOOOLLLL! Vodi Hajduk. Trajkovski je pucao s 20 metara iskosa, s desne strane kaznenog prostora, Mersinaj je pokušao blokirati loptu, ali točno toliko ju je skrenuo da prevari svog vratara.

15- Lokomotiva je imala nekoliko obećavajućih prekida do sada, ali još nisu zaprijetili vratima Hajduka.

8- Sigur glavom preko gola. Neloša situacija za Hajduk.

6- Šotićek bježi Uremoviću koji ga ruši, Bel je razmišljao o javnoj opomeni, ali ipak tek upozorenje za braniča Bijelih.

1- Utakmica je počela.

LOKOMOTIVA: Šubarić, Bartolec, Kalaica, Mersinaj, Leovac, Mudražija, Goričan, Marić, Smakaj, Šotiček, Čop

HAJDUK: Buljan, Sigur, Jurić-Petrašilo, Uremović, Hrgović, Jurak, Pukštas, Krovinović, Brekalo, Sahiti, Trajkovski

Dario Bel iz Osijeka glavni je sudac ove utakmice. Pomoćnici su Goran Pataki iz Đakova i Kristijan Novosel iz Valpova, a četvrti sudac je Antonio Škobić iz Osijeka. U VAR sobi su Riječani Ivan Bebek i Luka Pajić. Delegat utakmice je Darko Kolesarić iz Osijeka, kontrolor suđenja je Domagoj Vučkov iz Rijeke, dok je Miroslav Marković časnik za sigurnost.

U posljednjem kolu sezone SuperSport HNL-a na stadionu u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu igraju Lokomotiva i Hajduk. Bit će ovo njihov četvrti dvoboj ove sezone, a vidjeli smo po jednu pobjedu od obje momčadi kao i remi na Kranjčevićevoj u prosincu. Zanimljivo, na početku sezone navijači Hajduka masovno su kupovali godišnje ulaznice Lokomotive baš zbog ove utakmice jer su se ponadali da će konačno biti prvaci.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli NK Lokomotiva Zagreb (@nklokomotiva)

Kraj sezone

U sastavu Lokomotive se nalazi stoper Branimir Kalaica (25) po prvi put od 3. travnja. On se ozlijedio na utakmici polufinala Kupa protiv Rijeke koju je njegova momčad izgubila 0:1. Mateo Jurić-Petrašilo (19) nalazi se u početnom sastavu Hajduka za zadnju utakmicu sezone na gostovanju kod Lokomotive. Talentirani stoper bio je dio generacije juniora koji su prošle sezone igrali finale Lige prvaka mladih.

Pomoćni trener Hajduka komentirao je Ivana Perišića: “Ivan Perišić će u dogovoru sa stručnim stožerom preskočiti ovu utakmicu. Znamo da kreću pripreme reprezentacije. Mišljenja smo da nema smisla riskirati s njim da dođe potpuno spreman za Europsko prvenstvo.”

Podsjetimo, Hajduk je bio jesenski prvak, ali u proljeće su sve prosuli te će sezonu završiti kao treći, a ispali su i u polufinalu kupa kao i Lokomotiva. Domaća momčad pak prošlog je tjedna bodom protiv Rudeša se oprostila od borbe za Europu te će sezonu završiti kao peti.

United srušio City, Gvardiol tragičar finala: Pogledajte kako je ‘poklonio’ gol najvećim rivalima

Autor:Ivan Lukač