EUROPSKA LIGA: Trojica Hrvata izborila četvrtfinale, trojica ispala

Večeras smo saznali prva četiri sudionika četvrtfinala Lige prvaka, a to su Kopenhagen, Šahtar, Inter i Manchester United.

Na utakmici Šahtara i Wolfsburga u Kijevu do 89. minute nije bilo golova, a onda su Moraes s dva gola, te Solomon s jednim donijeli Ukrajincima pobjedu 3:0, čime su potvrdili pobjedu 2:1 iz prve utakmice.

Marin Pongračić igrao je čitav susret za Wolfsburg, dok je Josip Brekalo na terenu bio do 75. minute. Šahtar u četvrtfinalu čeka pobjednika dvoboja Basel – Eintracht u kojoj Švicarci brane 3:0.

Kopenhagen je istim rezultatom dobio Basaksehir te tako nadoknadio 0:1 iz prve utakmice. Winda s dva gola te Falk s jednim donijeli su slavlje Dancima za koje je do 53. minute igrao Robert Mudražija, dok je Karlo Bartolec ušao u igru u 84. minuti.

Dance u četvrtfinalu čeka Manchester United koji je na Old Traffordu s 2:1 pobijedio LASK, te dalje prošao s ukupnih 7:1. Austrijanci su poveli spektakularnim golom Wiesingera u 55. minuti, dok Lingard i Martial donose preokret Vragovima. Za goste je od 80. minute igrao Petar Filipović.

Inter i Getafe igrali su samo jednu utakmicu, a u Gelsenkirchenu su s 2:0 slavili Talijani za koje su pogađali Lukaku u 33. i Eriksen u 83. minuti. Molina je u 75. promašio penal za Španjolce.

Marcelo Brozović je za goste igrao do 81. minute.

BRUTALNA PORUKA: Delije na Marakani napravile koreografiju zbog Oluje!